Foto: Vzestupy a pády Karla Schwarzenberga

Foto: Vzestupy a pády Karla Schwarzenberga
Potomek orlické větve známého bývalého šlechtického rodu Karel Schwarzenberg se narodil 10. prosince 1937 v Praze. Na snímku je sedmiletý, v zahradě letního sídla v Čimelicích. (Snímek z roku 1944, Ateliér Paul.)
Desetiletý Karel nedlouho před nuceným odchodem rodiny do Rakouska. Tam Schwarzenbergovi emigrovali v prosinci 1948 - poté, co v únoru ovládli Československo komunisté.
(Snímek z roku 1947, Ateliér Paul.)
Píše se rok 1967. S novomanželkou Theresou Hardeggovou v Seefeldu v Dolních Rakousích.
Schwarzenberg se stal v roce 1984 předsedou Mezinárodní helsinské federace pro lidská práva. S jeho podporou začalo o dva roky později v Bavorsku fungovat Československé dokumentační středisko nezávislé literatury.
Foto: Tomáš Adamec
Aktuálně.cz Aktuálně.cz
30. 1. 2013 8:25

Praha - Desátým prezidentem republiky nebude. O to víc teď jeho TOP 09 promlouvá do aktuální politiky...

Seznamte se s hlavními okamžiky života Karla Schwarzenberga a jeho politické kariéry.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Při střelbě na oslavě v americkém Colorado Springs zemřelo sedm lidí

Při střelbě na narozeninové oslavě v americkém městě Colorado Springs v neděli zemřelo sedm lidí včetně údajného útočníka. Uvedly to podle agentury Reuters místní úřady.

Útočník podle úřadů dorazil na oslavu, kde se nacházela jeho přítelkyně, a zahájil střelbu. Na místě zemřelo šest osob, jeden člověk podlehl svým zraněním po převozu do místní nemocnice.

V místě oslavy se nacházely i děti, podle prohlášení policie a představitelů města však nebyly mezi oběťmi střelby. Policie uvedla, že střelec spáchal sebevraždu. Dodala, že nyní zjišťuje motiv činu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy