Foto: Plná smuteční síň se loučila s Petrem Uhlem. Přišel i Bartoš, Špidla a Zaorálek

Foto: Plná smuteční síň se loučila s Petrem Uhlem. Přišel i Bartoš, Špidla a Zaorálek
Rodina, přátelé i známé osobnosti a politici se přišli rozloučit s Petrem Uhlem. Disident, novinář, politik a především celoživotní bojovník za svobodu zemřel 1. prosince.
Smuteční věnec zaslal například i prezident Miloš Zeman, ministerstvo kultury, francouzské či slovenské velvyslanectví, polský Senát a další instituce z Česka i zahraničí.
Síň byla zaplněná smutečními hosty.
Po revoluci pracoval v Občanském fóru, chvíli byl i poslancem Federálního shromáždění. Byl držitelem medaile Za zásluhy prvního stupně. Začátkem 90. let vedl Československou tiskovou kancelář, působil jako komentátor deníku Právo i bloger našeho serveru Aktuálně. Mezi roky 2002 a 2007 působil ve Straně zelených. Za sociálnědemokratického kabinetu Miloše Zemana pracoval jako zmocněnec pro lidská práva.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
10. 12. 2021 18:52
Rodina, přátelé i známé osobnosti a politici se přišli rozloučit s Petrem Uhlem. Disident, novinář, politik a především celoživotní bojovník za svobodu zemřel 1. prosince. Poslední rozloučení se konalo symbolicky na Den lidských práv.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 52 minutami

Záchranáři ošetřili po požáru v rodinném domě v Ivančicích šest lidí, nadýchali se zplodin

Záchranáři v neděli nad ránem po požáru v rodinném domě v Ivančicích ošetřili šest lidí. Nadýchali se zplodin hoření, uvedla mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová. Podle ní se předpokládá, že by stav u nikoho neměl být vážný. Podle mluvčího hasičů Jana Dvořáka dostali hasiči požár rychle pod kontrolu a uhasili ho.

Zdroj: ČTK
Další zprávy