Foto: "Zrádci! Kolaboranti!" vyslechli si Češi v barvách Nočních vlků jedoucí Prahou

Foto: "Zrádci! Kolaboranti!" vyslechli si Češi v barvách Nočních vlků jedoucí Prahou
Na Olšanské hřbitovy v Praze dorazili převážně čeští a slovenští stoupenci Nočních vlků, aby uctili památku sovětských i československých vojáků padlých za druhé světové války.
Skupina několika desítek motorkářů přijela v dopoledních hodinách. Předtím už projela Slovensko a Ostravu i Brno.
Ruští motorkáři do Česka letos nedorazili, znemožnil jim to hlavně koronavirový zákaz cestování.
Rusové sice nemohli, ale bývalý místopředseda ČSSD a nyní poslanec SPD Jaroslav Foldyna je - opět - zastoupil.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal, Radek Vebr
5. 5. 2021 18:46
Na Olšanské hřbitovy v Praze dorazili i letos čeští a slovenští přívrženci ruského motorkářského klubu Noční vlci. Ten je známý svou blízkou vazbou na Vladimira Putina a ruské nacionalisty. V jejich řadách přijel i poslanec SPD Jaroslav Foldyna. Na československé motorkáře čekala i skupina odpůrců s vlajkami NATO a Evropské unie. Tuzemští Noční vlci už předtím byli v Brně a Ostravě.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Únosci misionářů na Haiti žádají výkupné 17 milionů dolarů

Ozbrojenci, kteří v sobotu na Haiti unesli 17 misionářů z USA a Kanady, žádají za jejich propuštění výkupné 17 milionů dolarů (372,6 milionu korun), napsal dnes list The Wall Street Journal. Haitská policie i americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) jsou s únosci v kontaktu. Vyjednávání s nimi by mohla trvat i několik týdnů, varoval haitský ministr spravedlnosti Liszt Quitel. Bílý dům uvedl, že politikou USA je s únosci nevyjednávat.

Skupina unesených, mezi nimiž je i pět dětí, se hlásí ke křesťanské organizaci Christian Aid Ministries. Cizince unesli v haitské metropoli, když se po návštěvě sirotčince chystali k cestě autobusem na letiště. Za únosem stojí kriminální skupina 400 Mawozo, která působí v dané oblasti.

před 3 hodinami

Na severu Indie zemřelo kvůli záplavám v posledních dvou dnech 41 lidí

Nejméně 41 životů si na severu Indie vyžádaly záplavy a sesuvy půdy, které způsobily několik dní trvající silné deště. Uvedly to dnes podle agentury AFP indické úřady. Meteorologové navíc varovali, že i v nadcházejících dnech očekávají v oblasti intenzivní srážky.

Úřady severoindického státu Uttarákhandu, který z větší části tvoří pohoří Himálaj, oznámily, že sesuvy půdy dnes zabily 35 lidí a v pondělí 6 osob. Podle jednoho z místních představitelů oslovených AFP napáchaly intenzivní srážky v odlehlých místech této horské oblasti značné škody. Kvůli výstrahám meteorologů byly v Uttarákhandu zavřeny školy a pozastaveny turistické aktivity.

Sesuvy půdy postihují himálajské oblasti Indie pravidelně, jejich počet ale podle odborníků narůstá kvůli globálnímu oteplování, tání ledovců, odlesňování a budování přehrad s vodními elektrárnami, napsala agentura AFP. V únoru zahynulo zhruba 200 lidí, když se pod druhou nejvyšší indickou horou Nandá Déví utrhl kus ledovce a zřítil se do řeky. Ohromná masa vody následně zničila jednu menší přehradu s vodní elektrárnou a druhou větší poškodila.

Povodně v posledních dnech postihly i jih Indie. Ve státě Kérala si podle agentury AP vyžádaly nejméně 28 obětí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy