Foto: Svíčky i červené karty. Češi slavili výročí Listopadu

Foto: Svíčky i červené karty. Češi slavili výročí Listopadu
Česká republika si připomíná 25 let od sametové revoluce.
Zapalovat svíčky v místě zásahu míří lidé již od samého rána.
Čestnou stráž drží skaut.
Svíčky za 25 let bez komunistického režimu.
Foto: Vojtěch Marek
Ludvík Hradilek Vojtěch Marek Reuters Ludvík Hradilek, Vojtěch Marek, Reuters
Aktualizováno 17. 11. 2014 20:06
Podívejte se, jak v Praze probíhaly oslavy výročí sametové revoluce.

Praha - Celé Česko si připomíná 25. výročí sametové revoluce.

Tisíce lidí se scházejí nejen na Národní třídě v Praze, kde 17. listopadu 1989 došlo k brutálnímu zásahu policie proti demonstrantům.

Oslavy provázejí i demonstrace, mimo jiné proti prezidentu Miloši Zemanovi. Na Albertově na něj dokonce létala vejce.

Podívejte se, jak dění zachytili fotoreportéři Aktuálně.cz.

 

Právě se děje

před 40 minutami

Trump předčasně zveřejnil záznam rozhovoru s televizí CBS

Bílý dům dnes zveřejnil nesestříhaný záznam interview mezi prezidentem Donaldem Trumpem a reportérkou pořadu 60 Minutes (60 minut) Lesley Stahlovou, z něhož Trump při natáčení předčasně odešel kvůli údajné zaujatosti novinářky, které pohrozil blíže nespecifikovanou odvetou. Podle agentury Reuters tím prezidentská kancelář porušila dohodu s televizí CBS, podle níž měl rozhovor vyjít až o víkendu v rámci zvláštního předvolebního dílu, v němž bude také interview s demokratickým kandidátem Joem Bidenem.

"Podívejte se na tu zaujatost, nenávist a drzost, kterou předvádí (pořad) 60 minut a CBS," napsal Trump na twitteru. Dodal přitom, že moderátorka dnešní (páteční SELČ) druhé a poslední předvolební debaty s Bidenem Kristen Welkerová bude "daleko horší".

Trump sdílel v příspěvku odkaz na video, v němž je pouze jeden záběr na prezidenta. V záznamu jsou však slyšet otázky moderátorky a občas i dalších lidí v místnosti.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Súdán je připraven uznat Izrael, pokud to schválí parlament

Súdánský premiér Abdalláh Hamduk je připraven normalizovat vztahy s Izraelem, pokud krok schválí dosud neustanovený parlament. Uvedla to dnes agentura Reuters s odvoláním na súdánské vládní zdroje.

Zjištění je podle Reuters dosud nejzřetelnějším náznakem, že Hamduk je pod tlakem Spojených států ochoten uvažovat o navázání diplomatických styků s Izraelem. Uznání židovského státu přesto v nejbližší době není na pořadu dne, neboť súdánský přechodný parlament se dosud nesešel a není jasné, kdy tak učiní.

Současná úřednická vláda byla ustanovena po dlouhých jednáních mezi zástupci civilistů a vojenskými představiteli, jež následovala po skončení vlády dlouholetého prezidenta Umara Bašíra. Toho loni v dubnu svrhla armáda. Dalšími přechodnými institucemi jsou takzvaná suverénní rada a dosud neexistující parlament. Tyto instituce mají zemi spravovat tři roky, do konání voleb.

Zdroj: ČTK
Další zprávy