První stopa z Křetínského tašky: Sázky na konkrétní mač

Insider
21. 9. 2012 20:40
První opravdová stopa ukazuje na utkání Plzeň - České Budějovice. Proč?
Daniel Křetínský, šéf představenstva AC Sparta Praha.
Daniel Křetínský, šéf představenstva AC Sparta Praha. | Foto: Ondřej Besperát

Insider - Při pátrání po přísně tajeném obsahu černé tašky, v níž spolumajitel Sparty Daniel Křetínský přinesl důkazy o nové aféře v tuzemském fotbalu, narazil deník Insider na první konkrétní stopu.

Podle toho, co nám potvrdil vysoce důvěryhodný zdroj, fotbalová asociace vyšetřovala, zda sázkařská mafie ovlivnila jeden ze zápasů mezi Plzní a Českými Budějovicemi.

Fotbalová asociace už na jaře přiznala, že systém monitorující sázky, do něhož má její zmocněnec přístup, signalizoval podezřelé okolnosti u jednoho utkání. Připustila, že šlo o "utkání nejvyšší soutěže", ale neprozradila které. "Tím vyšetřovaným zápasem bylo utkání Budějovic a Plzně," přiznal deníku Insider zdroj, který si přeje utajit svou identitu. Případ tehdy dostala na stůl i Policie České republiky.

Foto: Jiří Kropáček

Čtěte další podrobnosti v placeném deníku Insider: Co se odehrálo na utkání Plzeň - Budějovice a jaké jsou pro to důkazy?

 

Právě se děje

před 19 minutami

Colorado hlásí druhý případ hokejisty nakaženého koronavirem

V kádru hokejistů Colorada Avalanche se objevil druhý případ hráče nakaženého novým typem koronaviru. Klub jméno nezveřejnil, pouze oznámil, že hráč je v domácí izolaci. V NHL se ví dohromady o čtyřech případech, další dva pocházejí z týmu Ottawy.

Klub z Denveru v prohlášení uvedl, že všichni, kdo přišli s hráčem do blízkého kontaktu, byli informováni a zůstávají v karanténě, kterou dříve nařídilo vedení ligy. Žádný další hokejista ani člen realizačního týmu podle klubu nevykazuje příznaky nemoci COVID-19.

Ve čtvrtek vedení Colorada, v němž působí i brankář Pavel Francouz a útočník Martin Kaut, oznámilo první případ nákazy. Nejmenovaný hráč se podle klubu už zcela zotavil.

NHL je přerušená od 12. března, do konce základní části v té době zbývaly zhruba tři týdny. Nyní jsou v karanténě všichni hráči NHL zatím do 6. dubna. Ve Spojených státech amerických počet nakažených koronavirem už přesáhl 100.000 a jsou nejvíce zasaženou zemí na světě.

Další zprávy