Fischerovi s dluhy za kampaň pomůže podnikatel Dráb

ČTK ČTK
1. 3. 2013 6:49
Dráb, který je Fischerovým známým, chce také ještě jednat s věřiteli
Neúspěšný prezidentský kandidát Jan Fischer.
Neúspěšný prezidentský kandidát Jan Fischer. | Foto: Vojtěch Marek

Praha - Se splacením dluhu za prezidentskou kampaň Janu Fischerovi pomůže podnikatel Ladislav Dráb, spolumajitel energetické skupiny CE Group.

Dráb, který je Fischerovým známým, chce také ještě jednat s věřiteli. Informuje o tom Mladá fronta Dnes.

"Dám dohromady ještě nějaké lidi a Janu Fischerovi finančně pomůžeme tak, aby dluh zaplatil. Jistě se ještě také dá jednat s věřiteli," řekl deníku Dráb.

Pomoci se rozhodl prý proto, že je mu líto, jak to s Fischerem po neúspěšných prezidentských volbách dopadlo. Podle MF Dnes dluží Fischer sedm až osm milionů korun.

Minulý týden Fischer oznámil, že dluh za něj zaplatí pražský podnikatel Tamir Winterstein. Ukázalo se ale, že Winterstein chce sice Fischerovi pomoci situaci řešit, ale ne finančně.

Dluh odmítl zaplatit také největší sponzor Fischerovy předvolební kampaně, miliardář Tomáš Chrenek.

Fischer je momentálně na dovolené v USA, kde se také s Drábem sešel.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Životní minimum se zvyšuje z 3410 na 3860 Kč měsíčně

Životní minimum se od středy zvyšuje o 13,2 procenta, a to po více než osmi letech. Pro samotného dospělého se měsíční částka zvedá z 3410 na 3860 korun. U dětí a dospělých v rodině se pohybuje nově od 1970 do 3550 korun, roste tak o 230 až 410 korun. Existenční minimum činí 2490 místo dosavadních 2200 korun.

S životním minimem se srovnává příjem žadatelů o dávky. Zjišťuje se tak, zda mají na pomoc od státu nárok. Například přídavek na dítě či porodné je pro rodiny s příjmem pod 2,7násobek minima. Nejnižší uznaná částka pro život se využívá třeba i pro stanovení nezabavitelného minima u dlužníků.

Zdroj: ČTK
Další zprávy