Finále o místo ředitele zoo: Postoupil Zámečník i Vávra

Pavel Baroch
16. 11. 2009 16:00
Z osmnácti zájemců se počet kadidátů snížil na pět
Foto: Česká televize

Praha - Počet kandidátů na nového ředitele pražské zoologické zahrady se snížil z osmnácti na tři.

Podle informací Aktuálně.cz je mezi finálovou pěticí i ekonom Miroslav Zámečník, někdejší člen ekonomické rady vlády NERV, a také Jan Vávra, bývalý šéf zpravodajství TV Nova.

"Bylo mi sděleno, že jsem postoupil," řekl Aktuálně.cz Vávra. Odmítl ovšem sdělit, od koho informaci má.

Jiný zdroj, který je obeznámen s výběrovým řízením, pak Aktuálně.cz potvrdil, že mezi pěticí je i ekonom Zámečník. "Je tam i on," sdělil Aktuálně.cz. Sám Zámečník ovšem na přímý dotaz odmítl odpovědět.

"Nebudu se k tomu zatím vyjadřovat," řekl Aktuálně.cz Zámečník, který v současnosti pomáhá k záchraně ČSA.

Miroslav Zámečník, poradce ministra financí
Miroslav Zámečník, poradce ministra financí | Foto: Ludvík Hradilek

Ve finále je i Miroslav Bobek ze stanice Leonardo Českého rozhlasu, který se před lety podílel na unikátním výzkumu s čápy černými, kteří dostali na záda miniaurní vysílačku, aby vědci mohli sledovat jejich cestu do teplých krajin.

Jména jsou oficiálně tajná

Informace o tom, kdo postoupil do finálového kola, odmítla sdělit agentura Dr.Kaufmann & Partner, která pražskému magistrátu pomáhá s výběrem vhodného kandidáta na místo po dlouholetém řediteli Petru Fejkovi.

Harmonogram počítal s tím, že agentura nahlásí výběrové komisi do pondělí 16. listopadu tři až pět jmen, z nichž se bude nový ředitel vybírat.

"Nahlásili jsme pět kandidátů. Jména vám ovšem v tuto chvíli nemohu říct," řekl Aktuálně.cz Ivan Chocholouš z agentury Dr. Kaufmann & Partner. Výběrová komise posléze zúžila kandidáty na tři.

Chocholouš to vysvětlil to tím, že někteří kandidáti mají ještě jiné pracovní závazky, a zveřejnění jejich jména by jim mohlo způsobit potíže. "Nebývá to běžné, aby se jména zveřejňovala," dodal Chocholouš.

Foto: Wikipedie

Chceme manažera a zoologa

Ani pražský magistrát zatím jména pěti kandidátů nesdělil. Radní Milan Richter pro Aktuálně.cz pouze uvedl, že mezi nimi není žádná žena.

Už dříve Richter uvedl, že ideálním nástupcem Petra Fejka v čele zoologické zahrady by byla dobrý manažer a zároveň zoolog.

Spojit zoo s botanickou zahradou a zámkem?

Magistrát uvažuje, že by se v budoucnu mohla spojit zoo se sousední botanickou zahradou a Trojským zámečkem.

"Určitou logiku to má, je to určitě jedna z možností," soudí kandidát na ředitele zoo Jan Vávra, který je nyní šéfem pražské pobočky švédské produkční společnosti Strix.

Miroslav Zámečník ovšem sloučení nepodporuje. "Botanická zahrada by tím hrozně trpěla," tvrdí Zámečník.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 21 minutami

Dálnici D5 u Berouna zavřela nehoda tří aut

Dálnici D5 poblíž Berouna v neděli večer zhruba na hodinu zavřela ve směru na Plzeň nehoda dvou osobních aut a kamionu. Jeden muž je těžce zraněný, záchranáři na místo poslali i vrtulník. Vyplývá to z informací od policejní mluvčí Lucie Novákové a Národního dopravního informačního centra.

"Máme tam havarovaná dvě osobní vozidla. Kousek před nimi je zastavený ještě kamion, který byl taky účastníkem dopravní nehody," popsala Nováková místo havárie. Těžce zraněný muž je z jednoho z osobních aut, dodala.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

České basketbalistky vyhrály v kvalifikaci ME i podruhé

České basketbalistky vyhrály i druhý zápas v kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy. V pražské hale Královka rozhodla o výhře 60:59 nad Rumunskem sekundu před koncem Kateřina Elhotová. Výběr trenéra Štefana Svitka navázal na čtvrteční vítězství 62:52 na palubovce favorita skupiny Itálie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy