Jan Vávra z TV Nova chce být ředitelem pražské zoo

Pavel Baroch
6. 11. 2009 16:00
Dalším zájemcem o místo po Fejkovi je ekonom Zámečník
Foto: Česká televize

Praha - Jan Vávra, bývalý šéfredaktor zpravodajství televize Nova, by se chtěl stát novým ředitelem pražské zoologické zahrady.

"Ano, mám o to zájem, je to velká výzva," potvrdil informaci Aktuálně.cz Vávra, který je v současnosti šéfem pražské pobočky švédské produkční společnosti Strix.

Vávra se přihlásil do výběrového řízení, v němž se vybírá následovník dlouholetého ředitele Petra Fejka.

Agentura Dr.Kaufmann & Partner, která pražskému magistrátu pomáhá s výběrem vhodného kandidáta, uvedla, že zatím je registrováno 18 zájemců o vedoucí post v pražské zoologické zahradě.

Kromě Vávry se o ředitelské místo uchází například ekonom Miroslav Zámečník, někdejší člen ekonomické rady vlády NERV, který se v současnosti podílí na záchraně ČSA.

Jména zájemců jsou tajná

Ivan Chocholouš z agentury Dr. Kaufmann & Partner ovšem omítl jakékoli jméno potvrdit nebo sdělit. "Neřeknu vám žádné jméno," řekl Aktuáně.cz Chocholouš.

Dodal, že do poloviny listopadu musí agentura předložit magistrátní komise zúžený seznam tří až pěti vhodných kandidátů. Může mezi nimi být i jméno, které na současném seznamu není.

Foto: Martina Běhounková

Kromě odpovědí na inzerát totiž agentura cíleně vybírá odborníky, kteří by se na ředitelské místo hodili. "Průběžně je oslovujeme," řekl Chocholouš. Dodal, že z dosavadních 18 kadidátů vzešla asi pětina z přímého oslovení. 

Chceme manažera a zoologa

Pražský radní Milan Richter uvedl, že ideální člověkem pro uvolnění místo po Fejkovi by byl dobrý manažer a zoolog v jedné osobě.

Jan Vávra, kdysi velmi známá televizní postava, věří, že by funkci zvládl. "Kamarádi o mě říkají, že mám radši zvířata než lidi. Mám zvířata velice rád," řekl Aktuálně.cz Vávra, který vlastní koně, ovce, psy a kočky.

Vávra uznává, že pražská zoo je velký podnik, kde je důležité dobré ekonomické řízení. Chtěl by se proto zaměřit například na to, jak pro zahradu získat další prostředky včetně peněz z Evropské unie.

Velký důraz by podle Vávry měla získat i popularizace zahrady a zvířat. Na konkrétních příkladech chce například ukazovat význam zvířat pro přírodu.

"Předchůdce udělal významný posun," řekl Aktuálně.cz Vávra, podle něhož je důležité i to, aby se všechna zvířata v zoo měla dobře a byla spokojená.

Sloučit zoo, botanickou zahradu a zámeček?

Jan Vávra by se možná nebránil tomu, aby se zoo v budoucnu sloučila se sousední botanickou zahradou a Trojským zámečkem. Díky tomu by se podle Vávry ušetřilo.

Foto: Wikipedie

"Určitou logiku to má, je to určitě jedna z možností," soudí Vávra. Blíže se k této úvaze nechtěl vyjadřovat, protože nezná podrobnosti.

Naopak proti slučování tří institucí v Tróji je ekonom Miroslav Zámečník, další kandidát na ředitele zoo.

"Botanická zahrada by tím hrozně trpěla," řekl Aktuálně.cz Zámečník, který má o uvolněné místo po Fejkovi velký zájem. Podle ekonomických pravidel by totiž nejvíce peněz šlo do zoologické zahrady, která patří k nejnavštěvovanějším místům v celé republice.

 

Právě se děje

Další zprávy