Dvojice čelí obžalobě z úvěrového podvodu, bankám způsobila škodu téměř za 700 milionů

ČTK ČTK
11. 12. 2017 10:36
Pražské vrchní státní zastupitelství obžalovalo dva lidi z úvěrového podvodu, kterým údajně způsobili bankám škodu minimálně 698 milionů korun. V případě prokázání viny hrozí obviněným pět až deset let vězení. Dvojice předkládala podle kriminalistů bankám v letech 2007 až 2009 zkreslené a nadhodnocené údaje, aby dosáhla na poskytnutí úvěrů. Na účtech zastupovaných společností uváděla fiktivní finanční obraty včetně nepravdivých seznamů pohledávek u zahraničních obchodních partnerů. "To vše s úmyslem poskytnuté bankovní úvěry nesplatit," konstatovala žalobkyně Darja Dunajová. Podle obžaloby se tak obvinění dopustili jako spolupachatelé úvěrového podvodu se škodou velkého rozsahu.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Brankář Škarek opustil kemp Islanders a zamířil na farmu

Český hokejový brankář Jakub Škarek se z tréninkového kempu New York Islanders přesunul na farmu do Bridgeportu. Devatenáctiletého odchovance Jihlavy, jehož si Islanders vybrali loni ve třetím kole draftu na 72. pozici, čeká první sezona v Severní Americe. V minulém ročníku chytal Škarek ve finské lize za Pelicans Lahti.

Škarek uzavřel loni v červenci s Islanders tříletou nováčkovskou smlouvu. Za Lahti odchytal 22 utkání s průměrem 2,45 obdržené branky na zápas, úspěšností zákroků 90,58 procenta a jednou udržel čisté konto. V sedmi duelech nastoupil i ve druhé nejvyšší finské lize za Peliitat Heinola.

Další zprávy