Divoká příroda a tajný vojenský kryt v srdci velkoměsta

Divoká příroda a tajný vojenský kryt v srdci velkoměsta
Za viaduktem takzvaného pražského Semmeringu (podle vzoru alpské tratě u stejnojmenného města), pod sídlištěm Barrandov, pouhých 7 km vzdušnou čarou od Václavského náměstí, začíná Prokopské údolí - nejvýchodnější výběžek Českého krasu.
Na perokresbě z roku 1820 působí Prokopák jako idylická alpská krajina.
Na některých místech tak působí dodnes.
Přestože na jeho okrajích žije v panelových sídlištích témeř 100 tisíc lidí.
Foto: Jan Langer
Jan Langer
3. 9. 2012 12:25

Prokopské údolí v Praze je vzácným přírodním územím v katastru velkoměsta a kusem divočiny v srdci metropole. Nachází se jen 7 km od Václavského náměstí. Jeho přírodní bohatství by si zasloužilo podobnou ochranu jako první zóna šumavského národního parku. Přesto zde každoročně tráví svůj volný čas stovky tisíc spokojených lidí.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Severní Korea odpálila dvě balistické rakety krátkého doletu, dopadly do Japonského moře

Severní Korea v pondělí ze svého východního pobřeží odpálila dvě balistické rakety krátkého doletu. Dopadly do Japonského moře. Podle zahraničních agentur o tom informovalo velení jihokorejské armády a japonská pobřežní stráž. Komunistická země v posledních týdnech rakety testuje opakovaně.

Rakety byly odpáleny v 7:47 místního času (0:47 SELČ) z oblasti jižně od severokorejského hlavního města Pchjongjangu. Urazily vzdálenost přibližně 370 kilometrů (229 mil), než dopadly do moře. Podle agentury AP o tom informoval jihokorejský sbor náčelníků štábů. Jižní Korea odpálení raket odsoudila jako "vážnou provokaci" ohrožující mír v regionu a porušující rezoluce Rady bezpečnosti OSN.

Během března už KLDR provedla sedm pokusů. Stále častější demonstrace vojenské síly je mimo jiné reakcí na nedávné společné vojenské cvičení Jižní Koreje a Spojených států, píše agentura AP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy