Digitalizace má své logo. Podívejte se.

15. 12. 2006 12:32
Praha - Červenooranžové logo se stylizovanou mapkou ČR a s nápisem "Přecházíme na digitální TV" bude doprovázet nástup digitálního televizního vysílání v České republice.

Vítězné logo a slogan vybralo Ministerstvo informatiky ČR ve výběrovém řízení a dnes jej zveřejnilo na svých internetových stránkách.

Na logo vypsalo ministerstvo výběrové řízení. Z něho vzešel jako vítěz Petr Freiberg, jehož dílo vybrala porota z téměř dvou set přihlášených. Cena Freibergova loga a grafického manuálu je téměř 55.000 Kč, uvedlo MI.

Grafický symbol mapy v logu bude možné podle měř dvou set úřadu využívat jako základ obrazové podoby loga pro jednotlivé regiony.

"Na symbolické mapce ČR budou oranžově označeny konkrétní regiony, ve kterých bude probíhat přechod z analogového na digitální vysílání," uvedl úřad na svých webových stránkách.

Logo a slogan mají být podle záměru ministerstva jednotícím prvkem nástupu digitalizace a informování o něm.

Ministerstvo již dříve uvedlo, že informační kampaň by měla v každém regionu začínat nejpozději tři měsíce před ukončením analogového vysílání v daném regionu. Cílem kampaně je nejen osvěta pro uživatele příslušného regionu, ale zejména upozorňování na termín ukončení analogového vysílání.

Ministerstvo původně chtělo letos na podzim spustit informační kampaň zaměřenou na celou republiku. Vyhlásilo proto v červenci výběrové řízení na agenturu, která kampaň vymyslí a zorganizuje. Ke konci září však úřad tendr zrušil. Jako důvod uvedl to, že Městský soud v Praze na počátku září zrušil udělení licencí šesti novým digitálním stanicím. Druhým důvodem byl fakt, že stále nebyl přijat Technický plán přechodu, jakýsi jízdní řád digitalizace.

Postupným vypínáním současného analogového zemského vysílání vznikne prostor pro DVB-T. Lidem to přinese více TV programů, mnohdy i v lepší kvalitě a případně i další doplňkové služby. Český telekomunikační úřad navrhuje, aby poslední analogový TV vysílač byl vypnut do 10. října 2010.

 

Právě se děje

před 15 minutami

Spor Trump vs. Republikáni pokračuje. Bývalý prezident nesouhlasí s používáním svého jména

Ve Spojených státech se v posledních dnech vyhrocuje spor mezi Republikánskou stranou a bývalou hlavou státu Donaldem Trumpem ohledně využívání exprezidentova jména k propagačním účelům a výběru finančních příspěvků od drobných přispěvatelů. Trump v pondělí vyzval svoje podporovatele, aby nedávali peníze tradičním republikánským strukturám, a aby místo toho podpořili jeho vlastní volební skupinu, jejímž cílem je podporovat kandidáty souznějící s Trumpovým programem.

Trumpovi právníci zaslali v pátek výzvu Celostátnímu výboru Republikánské strany (RNC) a dalším dvěma klíčovým stranickým organizacím, aby přestaly používat Trumpovo jméno ve veřejných kampaních bez jeho svolení. Podle exprezidentova poradce je Trump na volné používání svého jména citlivý a vadí mu také to, že tři zmíněné struktury Republikánské strany podporují kandidaturu některých zákonodárců, kteří se letos připojili na stranu demokratů při projednávání ústavní žaloby, jež na exprezidenta mířila ve spojitosti s lednovými nepokoji v Kapitolu.

Zdroj: ČTK
před 17 minutami

Česko má za sebou zřejmě nejmrazivější noc týdne, na Jizerce naměřili minus 21 stupňů

Noc na dnešek byla podle meteorologů pravděpodobně nejmrazivější nocí tohoto týdne. Především na východě a severovýchodě teploty při vyjasnění klesly až k minus deseti stupňům Celsia. Největší zima byla v Jizerských horách, v mrazové kotlině na Jizerce naměřili dokonce minus 21 stupňů. V dalších dnech se má oteplovat, od pátku už by teploty v noci pod nulu klesat neměly, uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

V noci na dnešek se vyjasnilo všude kromě jihu a jihozápadu země. "Ve studeném vzduchu a při slabém větru tak klesly teploty v nižších a středních polohách na minus čtyři až minus osm stupňů Celsia, na východě a severovýchodě až na minus deset stupňů Celsia," uvedli meteorologové. V Jizerských horách se teploty pohybovaly většinou kolem minus 15 stupňů, ve výjimečných případech, jako právě na Jizerce, spadly ještě níže.

Na jihu a jihozápadě Čech bylo díky nízké oblačnosti tepleji, nejčastěji mezi nulou až minus čtyřmi stupni Celsia.

Zdroj: ČTK
Další zprávy