Děti pošlapané kvůli penězům leží na JIP

Michal Pavec
8. 4. 2009 15:00
České Budějovice - Děti, které včera odpoledne pošlapal dav rvoucí se na českobudějovickém náměstí o poukázky na peníze, leží s těžkými zraněními v nemocnici.
Na místě zasahovalo sedm záchranářských vozů. Některé z nich se musely vracet pro další zraněné
Na místě zasahovalo sedm záchranářských vozů. Některé z nich se musely vracet pro další zraněné | Foto: Mediafax

Propagační akci pořádalo místní Rádio Kiss, kterému  se organizace rychle vymkla z rukou.

Jak dnes deníku Aktuálně.cz potvrdil mluvčí Nemocnice České Budějovice Jan Dušek, dvě nejvážněji zraněné děti stále leží na jednotce intenzivní péče.

"Jde o těžká zranění v oblasti hrudníku," uvedl Dušek. "V této chvíli nejsou v ohrožení života, ale situace se stále mění," dodal mluvčí.

Dalších pět hospitalizovaných dětí zápolí se středně těžkými úrazy.

V českobudějovické nemocnici zůstávají také tři dospělí, kteří leží na traumatologickém oddělení.

Dalších šestnáct lidí už je v domácím léčení.

Násilí? Poukázky padaly dál

Agresivní chování davu na náměstí Přemysla Otakara II. v jihočeské metropoli způsobila akce lokálního Rádia Kiss.

Stanice se rozhodla vhodit z vysokozdvižné plošiny mezi lidi peněžní poukázky v celkové hodnotě sto tisíc korun.

Ty si pak mohli "výherci" vyměnit za peníze u příslušného stánku.

Rádio ale vůbec neodhadlo, jak dav toužící po penězích zareaguje. Došlo k obřím strkanicím, řada lidí spadla na zem a ostatní po nich šlapali.

Moderátor akce se snažil zúčastněné vyzývat k ohleduplnosti. Marně. A z vysokozdvižné plošiny se i přes zjevné násilí na náměstí sypaly další poukázky.

A názor stanice? Na internetových stránkách stanice Kiss není o incidentu ani zmínka.

Mohlo to být horší...

Po bitce o peníze zůstalo v prostoru náměstí 26 zraněných lidí, které muselo převézt do nemocnice hned sedm vozů záchranné služby. Některá auta musela dokonce jet několikrát.

Mezi hospitalizovanými, které dav málem ušlapal, je i sedm dětí.

"Mohlo to skončit i daleko hůř," vystihl situaci ředitel jihočeské záchranky Marek Slabý.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 minutami

Ve 2.čtvrtletí porušily zákon téměř čtyři pětiny kontrolovaných e-shopů

Téměř čtyři pětiny internetových obchodů, které v letošním druhém čtvrtletí zkontrolovala Česká obchodní inspekce (ČOI), porušily zákon. Pochybení se nejčastěji týkala práv spotřebitelů a především toho, že provozovatelé e-shopů neposkytli zákazníkům informace ohledně reklamace a mimosoudního řešení spotřebitelských sporů. Inspekce o tom v pondělí informovala v tiskové zprávě, kde současně připomněla, že vzhledem k epidemii nemoci covid-19 zájem o nákupy přes internet vzrostl. Za zjištěné nedostatky ČOI uložila firmám ve sledovaném období 452 pokut za 2,64 milionu korun.

"Výsledky kontrol potvrdily, že v oblasti internetového prodeje dochází stále k vysokému počtu porušování práv spotřebitelů," uvedl ředitel ČOI Mojmír Bezecný.

Zdroj: ČTK
před 17 minutami

Velké technologické podniky letos rekordním tempem nakupují menší rivaly

Velké technologické společnosti letos rekordním tempem nakupují menší konkurenty. Informoval o tom britský ekonomický list Financial Times (FT). Technologické firmy podle údajů společnosti Refinitiv na převzetí svých potenciálních konkurentů v hodnotě méně než jedné miliardy dolarů od začátku roku vynaložily minimálně 264 miliard dolarů (5,7 bilionu Kč). To představuje dvojnásobek předchozího rekordu z roku 2000.

Od začátku letošního roku technologické společnosti podle FT podepsaly rekordních 9222 smluv o převzetí podniků v hodnotě méně než jedné miliardy dolarů u každého z nich. Vlna akvizic přichází v době, kdy se na velké technologické podniky soustředí čím dál větší pozornost ze strany regulátorů i politiků. Firmy jako Apple, Facebook, Google, Amazon a Microsoft se stávají terčem obvinění, že svými podnikatelskými praktikami omezují hospodářskou soutěž a poškozují spotřebitele, píše britský list.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Šest lidí se zranilo při nehodě tří aut u obce Gruna na Svitavsku

Šest lidí se zranilo při nehodě tří aut u obce Gruna na Svitavsku na silnici I/35. Jednoho musel vrtulník převézt do nemocnice, řekl mluvčí Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje Aleš Malý. Frekventovaná silnice je kvůli nehodě uzavřena, podle mluvčí krajské policie Dity Holečkové bude uzavřena zřejmě do 12:00.

"Dvě osoby utrpěly středně těžká až těžká zranění. Jedna byla letecky přepravena do Brna, druhou převezla sanita do Fakultní nemocnice v Olomouci," uvedl Malý. Čtyři lidé s lehkými zraněními skončili ve Svitavské nemocnici.

Podle mluvčí krajských hasičů Venduly Horákové se u Gruny srazily dvě dodávky a nákladní automobil. Hasiči museli ze dvou dodávek vyprostit zaklíněné řidiče.

Zdroj: ČTK
Další zprávy