Foto: Rekonstrukce Negrelliho viaduktu. Stodvacetitunový nadjezd rozřežou do šrotu

Foto: Rekonstrukce Negrelliho viaduktu. Stodvacetitunový nadjezd rozřežou do šrotu
Nejstarší část Negrelliho viaduktu z roku 1849 je nad autobusovým nádražím Florenc.
Technici z Kloknerova ústavu tu pomocí Schmidtova kladívka - pružinového tvrdoměru - testují každý kámen klenby. Je to nedestruktivní metoda. Vypadá to, že kolem deseti procent kamenů bude muset být vyměněno.
Cihlové klenby jsou už ohlodané na kost.
Ocelové přemostění je z roku 1936. Chystají se ho vyhodit do šrotu.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
16. 2. 2018 18:43
Oprava nejstaršího pražského železničního mostu pokračuje podle plánu. Ještě z něj něco zbývá.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Halové mistrovství světa v atletice se kvůli koronaviru odkládá na příští rok

Halové mistrovství světa v atletice se letos neuskuteční. Mezinárodní federace se kvůli epidemii nového typu koronaviru v Číně dohodla s pořadateli v Nan-ťingu na odložení šampionátu na rok 2021. Světová atletika to oznámila na svém webu. V Nan-ťingu se mělo o světové medaile bojovat od 13. do 15. března.

Federace dala přednost radikálnímu řešení a šampionát rovnou zrušila, místo aby jej přeložila do jiného dějiště. Vysvětlila to nejistou situací a obavami z šíření viru mimo Čínu, což by později mohlo vést k dalšímu odkladu termínu. Světová atletika učinila rozhodnutí na doporučení lékařské komise, jež situaci konzultovala se světovou zdravotnickou organizací WHO.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Slovenští autodopravci oznámili ukončení blokád hranic

Unie autodopravců Slovenska ve středu večer oznámila, že ukončila protestní shromáždění na hraničních přechodech. Uvedla, že tak učinila po zákroku policie. Dopravci od úterý znovu blokovali mimo jiné některé hraniční přechody s Českem. Jejich protesty na hranicích zkomplikovaly například výrobu ve slovenské továrně francouzské automobilky PSA, které vázly dodávky ze zahraničí.

Slovenská vláda nepřistoupila v plné míře na požadavky unie ohledně výrazného snížení silniční daně a také zvýšení slev z mýtného. V obou těchto oblastech ale učinila ústupky, na nichž se dnes zástupci ministerstev dopravy a financí dohodli s větší organizací autodopravců Česmad Slovakia.

Zdroj: ČTK
Další zprávy