ČSSD v Libereckém kraji povede do voleb Michaela Marksová

ČTK ČTK
Aktualizováno 8. 6. 2017 18:31
Kandidátku sociální demokracie v Libereckém kraji povede do voleb do Poslanecké sněmovny ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová. Ve stranických primárkách ve čtvrtek získala 75 procent hlasů. Do hlasování se podle informací na www.cssd.cz zapojilo 33 procent členů organizace v Libereckém kraji. Marksová byla od začátku v Libereckém kraji favoritem, její kandidaturu již dříve schválilo i vedení strany. Před čtyřmi lety, stejně jako v roce 2010, byl lídrem kandidátky sociálních demokratů v Libereckém kraji současný poslanec Pavel Ploc. Tentokrát se posunul na druhé místo.
Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová.
Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová. | Foto: Michaela Danelová
 

Právě se děje

před 25 minutami

Do španělského autonomního města Ceuty, jež leží na africkém kontinentě, v pondělí nelegálně vstoupilo nejméně 2700 lidí a mezi nimi stovky nezletilců

Španělské úřady uvedly, že se jedná o druhý početnější příchod migrantů za poslední měsíc. Na konci dubna do Ceuty doplavalo z Maroka přes 150 lidí. Občas se migranti, hlavně ve větších skupinách, snaží překonat pevninskou přísně hlídanou hranici. Na její zhruba osmikilometrové délce stojí také deset metrů vysoký plot. Dnešní hojnější přeplavání hranice, které začalo od ranních hodin, podle policie usnadnil také nízký příliv. Kapacity pro přijetí migrantů ve městě jsou v současnosti přeplněné, uvedla stanice RTVE.

Zdroj: ČTK
Další zprávy