Chomutovský soudce Novák dostal podmínku, policii se nepodařilo prokázat úplatek

ČTK ČTK
30. 4. 2019 14:05
Chomutovský soudce Ivan Novák dostal v pondělí osmnáctiměsíční podmínku za to, že instruoval advokáta Josefa Douchu, kdy má podat žádost o podmíněné propuštění svého klienta, milionáře Tomáše Maliny. O žádosti pak rozhodoval a vyhověl jí. Úplatkářství ale soudci prokázáno nebylo, informoval zpravodajský server iDnes. Rozsudek ještě není pravomocný. Podle soudce Adriana Matúše policie pochybila, když se jí nepodařilo při monitorování obžalovaných získat důkazy o přijetí úplatku. Policisté totiž nezaznamenali samotné předání peněz. Část o uplácení proto soud z rozsudku vyňal. Obžalované odsoudil jen za přečin zneužití pravomoci úřední osoby a potrestal je podmíněnými tresty.
Soudce Ivan Novák.
Soudce Ivan Novák. | Foto: © ČT24
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Brankář Škarek opustil kemp Islanders a zamířil na farmu

Český hokejový brankář Jakub Škarek se z tréninkového kempu New York Islanders přesunul na farmu do Bridgeportu. Devatenáctiletého odchovance Jihlavy, jehož si Islanders vybrali loni ve třetím kole draftu na 72. pozici, čeká první sezona v Severní Americe. V minulém ročníku chytal Škarek ve finské lize za Pelicans Lahti.

Škarek uzavřel loni v červenci s Islanders tříletou nováčkovskou smlouvu. Za Lahti odchytal 22 utkání s průměrem 2,45 obdržené branky na zápas, úspěšností zákroků 90,58 procenta a jednou udržel čisté konto. V sedmi duelech nastoupil i ve druhé nejvyšší finské lize za Peliitat Heinola.

Další zprávy