Česko zasáhly v noci silné bouře, větší škody nevznikly

ČTK ČTK
29. 8. 2023 9:21
Česko zasáhly v noci silné bouře, větší škody nevznikly

Česko zasáhly v noci na úterý na některých místech silné bouře. Hasiči kvůli nim zaznamenaly desítky výjezdů, většinou se týkaly popadaných stromů nebo zatopených sklepů. Větší škody nevznikly. Hladiny některých toků zejména na jihu Čech vystoupaly na nejnižší, první stupeň povodňové aktivity. Průběh tak byl proti předpovědi mírnější, meteorologové očekávali, že by se někde mohl objevit i druhý nebo třetí stupeň. V úterý bude ještě zataženo na většině území, deště ale už nebudou tak vydatné jako v pondělí přes den a v noci.

V Královéhradeckém kraji měli hasiči od pondělních 19:00 do dnešních 07:00 asi 50 výjezdů, nejčastěji na Trutnovsku. Nejvíce v noci napršelo na hřebenech Krkonoš a v Orlických horách. Na Labské boudě spadlo 31 litrů vody na metr čtvereční, v Sedloňově v Orlických horách to bylo asi 25 litrů. 

Ve Valašské Bystřici na Vsetínsku museli hasiči likvidovat požár podkroví rodinného domu, do kterého udeřil blesk. Škoda zatím není známá. V Čejetičkách na Mladoboleslavsku spadl strom na rodinný dům, nikdo nebyl zraněn. V Brodku u Přerova v Olomouckém kraji museli hasiči vytáhnout dodávku ze zatopeného podjezdu. Většina ostatních zásahů po celém Česku se týkala hlavně odčerpávání vody a odklízení větví nebo stromů.

V úterý meteorologové očekávají v Česku zataženo, k večeru se místy objeví občasný déšť nebo přeháňky, na východě místy i bouřky. Nejvyšší teploty mají být 13 až 17 stupňů Celsia, na Moravě a ve Slezsku až 22 stupňů. Podobné počasí by mělo být také ve středu.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy