Českem projde studená fronta. O víkendu teploty nepřesáhnou 13 stupňů a bude oblačno

ČTK ČTK
3. 11. 2022 8:41
Přes území Česka bude v pátek od západu postupovat studená fronta. Nejvyšší denní teploty o víkendu nepřesáhnou 13 stupňů Celsia a bude spíše oblačno. V neděli mohou při zmenšené oblačnosti noční teploty klesnout až k jednomu stupni. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu.
Šumava - Hadí vrch, v sobotu 2. listopadu 2013. O den později už na hřebenech Šumavy sněžilo.
Šumava - Hadí vrch, v sobotu 2. listopadu 2013. O den později už na hřebenech Šumavy sněžilo. | Foto: Zuzana Hronová

V pátek bude zataženo až oblačno, zpočátku ojediněle mlhy a mrholení. Od západu postupně začne pršet, večer v Čechách budou srážky ubývat. Nejnižší noční teploty klesnou na sedm až 11 stupňů, na západě bude chladněji. Nejvyšší denní teploty ještě mohou vystoupat na 12 až 16 stupňů, v západní polovině Čech se ale budou pohybovat jen kolem deseti.

V sobotu bude oblačno až zataženo, během dne od západu v Čechách místy polojasno. Místy bude pršet, zejména na východě. Nejnižší noční teploty meteorologové očekávají mezi devíti a pěti stupni, nejvyšší denní pak mezi osmi a 12 stupni.

V neděli bude oblačno až polojasno, místy zataženo. Zpočátku může ojediněle pršet a mohou se objevit mlhy. Noční teploty klesnou na sedm až tři stupně, při zmenšené oblačnosti až k jednomu stupni. Přes den bude devět až 13 stupňů.

Podobné počasí s denními teplotami mezi devíti a 14 stupni by mohlo vydržet i v příštím týdnu.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 7 hodinami

Běloruští advokáti hájící Cichanouského a Kalesnikavovou přišli o licenci

Dva běloruští advokáti, kteří obhajovali známé opoziční tváře včetně Maryji Kalesnikavové nebo Sjarheje Cichanouského, přišli o licenci, uvedl nezávislý běloruský portál Zerkalo. Advokáti nemohou pokračovat v činnosti nebo navštěvovat uvězněné opoziční aktivisty.

Advokáta Uladzimira Pylčanku, který hájil Kalesnikavovou, vyloučila rada minského kolegia advokátů, sdělil na sociálních sítích opoziční politik Viktar Babaryka. Pylčanka tak podle něj nebude moci za Kalesnikavovou docházet. Kalesnikavová v prezidentských volbách v roce 2020 podporovala hlavní opoziční kandidátku Svjatlanu Cichanouskou. Nyní si odpykává 11letý trest odnětí svobody. V minulých dnech prodělala operaci a byla na ARO.

O možnost vykonávat advokátní činnost přišel také Viktar Mackevyč, obhájce známého blogera a manžela Cichanouské Sjarheje Cichanouského. Ten byl v minulém roce odsouzen k 18 letům vězení.

Zdroj: ČTK
Další zprávy