Černý týden na českých silnicích, zemřelo 22 lidí. Typické prázdninové tragédie, říká expert

Domácí Domácí
22. 8. 2016 12:14
Minulý týden byl na českých silnicích zatím ten nejtragičtější v letošním roce. Na českých silnicích zemřelo 22 lidí. Tragický byl tento týden hlavně pro motorkáře. Od počátku srpna jich zemřelo sedm, z toho pět právě v uplynulém týdnu. Během něj zemřeli také tři chodci, devět řidičů osobních aut, dva řidiči nákladních aut, dva cyklisté a jeden spolucestující v osobním autě. K tragické bilanci přispělo i pondělí 15. srpna, kdy na silnicích vyhaslo rovnou osm lidských životů.
(Ilustrační foto)
(Ilustrační foto) | Foto: Thinkstock

Praha – Uplynulý týden na silnicích byl mimořádně tragický. Na českých silnicích vyhaslo 22 životů. V týdnu od 15. do 22. srpna zemřelo při nehodách o čtyři lidi více než v posledním červencovém týdnu. Naopak v druhém únorovém a třetím dubnovém týdnu zemřeli "pouze" dva lidé.

Na tragické bilanci se podepsalo i pondělí 15. srpna, kdy na silnicích zemřelo osm lidí. Minulý týden se stal osudným pěti motorkářům, třem chodcům, devíti řidičům osobních aut, dvěma řidičům nákladních aut, dvěma cyklistům a jednomu spolucestujícímu.

"Uplynulý týden byl už ve svém začátku varováním. Každý rok o prázdninách takový den přijde. Když se podíváme na pravděpodobné příčiny těchto tragédií – přejetí do protisměru, nedání přednosti nebo náraz do stromu –, jsou to typické prázdninové tragédie. Za nimi často stojí nevěnování se řízení nebo únava,“ upozorňuje Martin Farář z BESIP. K nehodovosti přispělo i časté střídání počasí a podcenění stavu silnic.

Za letošní rok na českých silnicích zemřelo 356 lidí, což je o 57 méně než loni, a dokonce o 12 méně než v roce 2013, který byl rokem s historicky nejnižším počtem obětí.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 6 hodinami

Fotbalisté Norwiche se po roce vracejí do Premier League

Fotbalisté Norwiche se po roční pauze vracejí do nejvyšší anglické soutěže. "Kanárci" sice ve 42. kole druhé ligy podlehli po dlouhém oslabení Bournemouthu 1:3, postup už ale měli zajištěný před utkáním díky remízám třetí Swansea s posledním Wycombem (2:2) a čtvrtého Brentfordu s Millwallem (0:0). Norwich je z jejich dosahu a má osmibodový náskok na druhý Watford. K zajištění prvního místa mu v posledních čtyřech duelech stačí uhrát pět bodů.

Norwich před dvěma lety postoupil do Premier League jako vítěz, ale mezi elitou skončil beznadějně poslední. K návratu mu pomohl zejména finský kanonýr Teemu Pukki, který je s 25 trefami mezi střelci druhý.

Do Premier League přímo postoupí nejlepší dva týmy, další čtyři se utkají o zbývající volné místo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy