reklama
 
 

Čekali jsme Nový rok. Ale přijde jaro

30. 12. 2006 14:11
Praha - Teploty na Nový rok výrazně převýši průměr, čekají se rekordy. Řidiče potrápí po ránu ledovka na silnicích.

Přelom starého a nového roku budou letos v České republice provázet na toto období velmi vysoké teploty.

Průměrná teplota pro poslední den roku i první lednový den činí v pražském Klementinu necelý jeden stupeň, meteorologové však na oba dva dny hlásí teploty mezi mezi čtyřmi až osmi, na pondělí až devíti stupni Celsia. Teploty tedy budou nad průměrem o několik stupňů.

V noci na neděli by se však mohly objevit srážky v podobě deště či deště se sněhem, které mohou namrzat. Od dnešního podvečera do nedělního podvečera se také může podle meteorologů vyskytovat silnější vítr.

Varování: led a vítr

Český hydrometeorologický ústav proto dnes vydal opakovanou výstrahu na ledovku a náledí, která platí od dnešních 18:00 do nedělních 12:00, a výstrahu na silný vítr, která platí od dnešních 18:00 do nedělních 18:00.

Srážky, které mohou padat v noci na neděli, budou na podchlazené zemi i v neděli dopoledne vytvářet v Čechách ojediněle, na Moravě a ve Slezsku místy ledovku. Na neošetřených komunikacích se bude místy vytvářet náledí. Přechod fronty bude doprovázen i čerstvým jihozápadním až západním větrem s nárazy o rychlosti 70 až 90 kilometrů za hodinu, na hřebenech hor mohou mít nárazy větru rychlost až přes 100 kilometrů za hodinu.

Teplo potrvá i příští týden

Teplé počasí by mělo podle aktuální předpovědi trvat i nadále, nejméně do konce prvního lednového týdne.

Ve středu a ve čtvrtek by se sice mělo trochu ochladit na denní maxima kolem dvou stupňů Celsia a noční mrazy, ale konec týdne má mít zase nejvyšší odpolední teploty mezi dvěma a šesti stupni Celsia. Pokud bude padat sníh, v nižších polohách to bude vždy spíše déšť se sněhem.

autor: čtk, dom | 30. 12. 2006 14:11

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama