Už dva týdny pohřešuje rodina bývalého místostarostu Prahy 3, mluvil o sebevraždě

Domácí Domácí
9. 4. 2019 12:47
Od konce března policie neúspěšně pátrá po bývalém místostarostovi Prahy 3 Ivanu Holečkovi. Naposledy o sobě dal vědět své přítelkyni, které poslal textovou zprávu, v níž se jí omlouvá za to, že se chystá spáchat sebevraždu.
Policie ČR pátrá po pohřešovaném muži Ivanu Holečkovi. 9. 4. 2018
Policie ČR pátrá po pohřešovaném muži Ivanu Holečkovi. 9. 4. 2018 | Foto: Policie ČR

Holeček podle Policie ČR odešel 28. března odpoledne z práce, nasedl do svého vozu a odjel do obce Kařez na Rokycansku. Dorazil tam kolem osmé hodiny večer a zaparkoval vůz před chatou, kterou vlastní jeho rodiče. Pravděpodobně ještě v autě rozeslal svým blízkým omluvné zprávy. Od té doby ho nikdo neviděl.

Okolí obce bývalý místostarosta Prahy 3 (ČSSD) dobře zná. Často sem jezdil se svými rodiči, a dokonce zde působil jako člen mysliveckého spolku. V minulosti se nechal slyšet, že pokud by chtěl spáchat sebevraždu, udělal by to právě zde.   

Holeček podle svých blízkých trpěl psychickými problémy a již jednou se pokusil vzít si život. Ačkoli řešil drobné problémy, je podle svých známých šťastným mužem, který má doma čtyřměsíčního syna.

Policie se domnívá, že může mít u sebe střelnou zbraň, pro okolí by však neměl být nebezpečný.

Kromě policie se snaží známí a přátelé zapojit do pátrání po pohřešovaném Holečkovi také veřejnost. Na sociálních sítích prosí o jakékoliv informace, sdílí jeho fotky a popis.

V loňském roce se Holeček střetl s kritikou pirátů

Na podzim loňského roku vystoupil Holeček proti kritice pirátů, kterým se nelíbilo, že končící radní Prahy 3 schválili zakázky za téměř půl miliardy korun. Podle Holečka však na projektech pracovali několik let, příprava potřebného materiálu se však pozdržela z technických důvodů. 

Zakázky se týkaly přestavby bývalé školy na Havlíčkově náměstí na kanceláře úřadu a opravy panelového domu. Podle programového prohlášení současná koalice Prahy 3 s přeměnou školy na úřad nepočítá.

 

Právě se děje

před 49 minutami

Čeští fotbalisté zůstali v žebříčku FIFA na 45. místě

Čeští fotbalisté zůstali po třech říjnových zápasech v žebříčku reprezentací FIFA na 45. místě, o které se nyní dělí se Skotskem. Pořadí stále vede Belgie. Mezinárodní federace fotbalových asociací zveřejnila říjnový žebříček na svém webu.

Český tým v říjnu odehrál tři venkovní zápasy. Nejprve v přípravě zvítězil 2:1 na Kypru, následně v Lize národů vyhrál totožným výsledkem v Izraeli a poté ve stejné soutěži podlehl 0:1 ve Skotsku. Během srazu z mužstva postupně kvůli koronavirovým opatřením vypadlo sedm hráčů a v posledním duelu scházel i hlavní trenér Jaroslav Šilhavý.

Z českých soupeřů v Lize národů si nejvíce polepšil Izrael, který se posunul o pět míst na 88. pozici. Skotové poskočili o čtyři příčky a mají stejně bodů jako Šilhavého svěřenci. Slováci naopak klesli o jedno místo na 37. pozici.

Už přes dva roky vévodí žebříčku Belgičané. Prvních pět míst zůstalo nezměněno, na šestou pozici poskočili Španělé. Největší posun se povedl Maltě, která si polepšila o šest příček na 180. místo.

Další zprávy