Už dva týdny pohřešuje rodina bývalého místostarostu Prahy 3, mluvil o sebevraždě

Domácí Domácí
9. 4. 2019 12:47
Od konce března policie neúspěšně pátrá po bývalém místostarostovi Prahy 3 Ivanu Holečkovi. Naposledy o sobě dal vědět své přítelkyni, které poslal textovou zprávu, v níž se jí omlouvá za to, že se chystá spáchat sebevraždu.
Policie ČR pátrá po pohřešovaném muži Ivanu Holečkovi. 9. 4. 2018
Policie ČR pátrá po pohřešovaném muži Ivanu Holečkovi. 9. 4. 2018 | Foto: Policie ČR

Holeček podle Policie ČR odešel 28. března odpoledne z práce, nasedl do svého vozu a odjel do obce Kařez na Rokycansku. Dorazil tam kolem osmé hodiny večer a zaparkoval vůz před chatou, kterou vlastní jeho rodiče. Pravděpodobně ještě v autě rozeslal svým blízkým omluvné zprávy. Od té doby ho nikdo neviděl.

Okolí obce bývalý místostarosta Prahy 3 (ČSSD) dobře zná. Často sem jezdil se svými rodiči, a dokonce zde působil jako člen mysliveckého spolku. V minulosti se nechal slyšet, že pokud by chtěl spáchat sebevraždu, udělal by to právě zde.   

Holeček podle svých blízkých trpěl psychickými problémy a již jednou se pokusil vzít si život. Ačkoli řešil drobné problémy, je podle svých známých šťastným mužem, který má doma čtyřměsíčního syna.

Policie se domnívá, že může mít u sebe střelnou zbraň, pro okolí by však neměl být nebezpečný.

Kromě policie se snaží známí a přátelé zapojit do pátrání po pohřešovaném Holečkovi také veřejnost. Na sociálních sítích prosí o jakékoliv informace, sdílí jeho fotky a popis.

V loňském roce se Holeček střetl s kritikou pirátů

Na podzim loňského roku vystoupil Holeček proti kritice pirátů, kterým se nelíbilo, že končící radní Prahy 3 schválili zakázky za téměř půl miliardy korun. Podle Holečka však na projektech pracovali několik let, příprava potřebného materiálu se však pozdržela z technických důvodů. 

Zakázky se týkaly přestavby bývalé školy na Havlíčkově náměstí na kanceláře úřadu a opravy panelového domu. Podle programového prohlášení současná koalice Prahy 3 s přeměnou školy na úřad nepočítá.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Nováček Granada dál stíhá ve španělské lize vedoucí Real

Nováček španělské fotbalové ligy Granada porazila Pamplonu 1:0 a v tabulce je druhá o bod za Realem Madrid. "Bílý balet" ji v minulém kole v souboji o první místo zdolal 4:2. Na čtyřbodový rozdíl může Granadě znovu odskočit v sobotním utkání na Mallorce.

O vítězství Granady nad Pamplonou rozhodl v 38. minutě hlavičkou po standardní situaci portugalský obránce Domingos Duarte, který skóroval i před dvěma týdny proti Realu.

Další zprávy