Budoucnost vojenských Brdů? CHKO s atomovým muzeem

Foto: Jan Langer
Jan Langer
26. 9. 2012 11:30

Rozhodnutí vlády z ledna tohoto roku počítá se zrušením vojenského prostoru Brdy. V panenské přírodě za humny hlavního města probíhá v současnosti rozsáhlé odminovávání a ministerstvo životního prostředí navrhuje na jeho území vyhlášení chráněné krajinné oblasti (CHKO). V prostoru se nachází i bývalý sovětský sklad pro jaderné hlavice, do něhož neměl svého času přístup ani samotný ministr obrany.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Baseballisté Houstonu vyřadili Yankees a jsou ve finále MLB

Baseballisté Houstonu budou podruhé během tří let hrát Světovou sérii. Astros se dostali do finále MLB po výhře nad New York Yankees 4:2 na zápasy. Postupovou výhru trefil homerunem José Altuve.

Světová série začne v Houstonu v úterý a soupeřem vítězů ligy z roku 2017 bude při premiéře ve finále soutěže tým Washington Nationals.

Houston Astros porazili Yankees v sobotním šestém utkání 6:4. V dohrávce poslední deváté směny zajistil domácímu týmu triumf dvoubodovým odpalem za bariéru Altuve. "Nejsme ve Světové sérii díky mně, ale díky celému týmu," řekl nejužitečnější hráč série.

Podobně Astros vyhráli nad Yankees i druhé utkání série, v kterém až v druhé nastavené směně rozhodl homerunem Carlos Correa.

Zdroj: ČTK
Další zprávy