Pražská ODS vrká zase jedním hlasem

Pražská ODS vrká zase jedním hlasem
Už změnil názor, funkce primátora a předsedy bude nejlepší spojit v jeho rukou.
Jiří Janeček se mu pokusí oponovat. Chce ODS silnou a vlivnou, jako tomu bylo dřív.
Nominovala ho stranická buňka z Prahy 11, ladí poslední strategii.
Tomáš Hrdlička si však už vybral.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
31. 1. 2012 0:36

Bohuslav Svoboda dosáhl na pražském sněmu ODS všeho, čeho si přál. Teď už se nemá nač vymlouvat. Je předsedou a všichni jeho kandidáti jsou místopředsedy.

 

Právě se děje

před 7 minutami

Slovenský soud rozdal za tragickou explozi z roku 2007 podmínky

Soud uznal dva bývalé manažery Vojenského opravárenského podniku (VOP) ve slovenských Novákách vinnými z obecného ohrožení v souvislosti s mohutnou explozí, ke které v areálu došlo v roce 2007. Dvojici uložil podmíněné tresty. Tragédie si tehdy vyžádala životy osmi lidí a více než tři desítky zraněných. Další dva obžalované soud podle slovenských médií zprostil obžaloby. Proti verdiktu okresního soudu v Prievidzi se lze odvolat.

Exploze ve VOP Nováky, kde se likvidovala munice, byla 2. března 2007 do té doby největší průmyslovou tragedií v novodobých dějinách Slovenska. Výbuch poničil budovy závodu a vzniklá tlaková vlna poškodila okna v okruhu několika kilometrů.

Zdroj: ČTK
před 10 minutami

Severní Korea přivítala, že skončil Trumpův poradce Bolton

Hlavní severokorejský jaderný vyjednávač Kim Mjong-kil přivítal rezignaci bezpečnostního poradce Bílého domu Johna Boltona, který v minulosti kritizoval severokorejské vedení za porušování lidských práv a vyzýval ke změně režimu v KLDR. Bolton odešel z funkce na žádost amerického prezidenta Donalda Trumpa. Severokorejský vyjednávač ocenil také středeční Trumpovo vyjádření, že by při rozhovorech s KLDR mohl uplatnit "novou metodu".

Zdroj: ČTK
Další zprávy