Bém: Příští týden vrátíme na magistrálu 70 km/h

Domácí ČTK Domácí, ČTK
19. 3. 2010 15:44
Původně magistrát rychlost omezil kvůli hluku
Největší radost měli z omezení rychlosti policisté. Jen během prvního týdne evidovali několik tísíc přestupků překročení rychlosti.
Největší radost měli z omezení rychlosti policisté. Jen během prvního týdne evidovali několik tísíc přestupků překročení rychlosti. | Foto: Policie ČR

Praha - Od poloviny příštího týdne by měly z některých silničních úseků v Praze zmizet značky omezující rychlost na 50 km/h.

Informovala o tom Česká televize s odvoláním na primátora Pavla Béma.

Redakci Aktuálně.cz se informaci dosud nepodařilo ověřit. "O ničem takovém nevím. V nejbližších dnech se žádná rychlost měnit nebude," reagoval na dotaz mluvčí magistrátu Jiří Wolf.

Změnu rychlostí na pražských silnicích nepotvrdil ani mluvčí Technické správy komunikací Tomáš Mrázek. Podle něj správa ještě žádnou oficiální zprávu o změně dopravních značek neobdržela. 

"V této chvíli žádné oficiální stanovení ke změnám dopravního režimu nemáme," řekl ČTK Mrázek.

K omezení rychlosti přistoupil magistrát koncem loňského roku, přičemž důvodem byl boj proti hluku ve městě.

Řidiči museli dodržovat padesátikilometrovou rychlost na silnici 5. května v úseku Jižní spojka - Boženy Němcové, na ulici Cínovecké v úseku Kostelecká - MÚK Letňany a Jižní spojce v úseku Vrbova - Chodovská a dále také v úseku Barrandovský most - Vrbova, ulicí Spořilovskou v úseku Brněnská - Jižní spojka a Lipskou v úseku Za Teplárnou - Evropská.

Jak řekl Bém České televizi, od středy by se 70 km/h mělo vrátit na Jižní spojku, a to ve Vrbově ulici, ve Spořilovské ulici v úseku Brněnská - Jižní spojka a v Lipské v úseku Za Teplárnou - Evropská.

Analýza, kterou si nechal magistrát vypracovat, ukázala, že snížení rychlosti bylo neefektivní. Vyplývá z ní, že v úsecích, kde byla snížena rychlost, se sice asi o 40 procent snížil hluk, ale zvýšily se emise a počet nehod a zpomalila se doprava, dodala ČT.

 

Právě se děje

před 45 minutami

Chemičku Deza z holdingu Agrofert znovu prověřuje Česká inspekce životního prostředí, píše server

Podle serveru iRozhlas unikly z areálu chemičky začátkem letošního roku do ovzduší neznámé látky. "A v okolí závodu byl podle místních obyvatel cítit několik hodin silný zápach. Deza jakékoliv pochybení odmítá," píše server.

Jméno chemičky se v médiích objevilo i ve spojitosti s otravou řeky Bečvy, kdy do ní podle České inspekce životního prostředí unikly kyanidy, které poškodily vodní biotop asi na 40 kilometrech toku od Valašského Meziříčí po Přerov. Do kafilerie tehdy odvezli rybáři více než 40 tun ryb.

Viníka ekologické havárie úřady zatím nenašly, Deník Referendum ale v listopadu napsal, že se v den otravy se v Deze, která patří do holdingu Agrofert, stala havárie. Podle deníku se incident stal v kaustifikační jednotce, odkud unikla směs látek. Mluvčí Agrofertu Karel Hanzelka poté řekl ČTK, že šlo o provozní událost, která neměla charakter havárie a z podstaty nemohla být příčinou otravy.

Zdroj: Domácí , ČTK
Další zprávy