Bém: Příští týden vrátíme na magistrálu 70 km/h

Domácí ČTK Domácí, ČTK
19. 3. 2010 15:44
Původně magistrát rychlost omezil kvůli hluku
Největší radost měli z omezení rychlosti policisté. Jen během prvního týdne evidovali několik tísíc přestupků překročení rychlosti.
Největší radost měli z omezení rychlosti policisté. Jen během prvního týdne evidovali několik tísíc přestupků překročení rychlosti. | Foto: Policie ČR

Praha - Od poloviny příštího týdne by měly z některých silničních úseků v Praze zmizet značky omezující rychlost na 50 km/h.

Informovala o tom Česká televize s odvoláním na primátora Pavla Béma.

Redakci Aktuálně.cz se informaci dosud nepodařilo ověřit. "O ničem takovém nevím. V nejbližších dnech se žádná rychlost měnit nebude," reagoval na dotaz mluvčí magistrátu Jiří Wolf.

Změnu rychlostí na pražských silnicích nepotvrdil ani mluvčí Technické správy komunikací Tomáš Mrázek. Podle něj správa ještě žádnou oficiální zprávu o změně dopravních značek neobdržela. 

"V této chvíli žádné oficiální stanovení ke změnám dopravního režimu nemáme," řekl ČTK Mrázek.

K omezení rychlosti přistoupil magistrát koncem loňského roku, přičemž důvodem byl boj proti hluku ve městě.

Řidiči museli dodržovat padesátikilometrovou rychlost na silnici 5. května v úseku Jižní spojka - Boženy Němcové, na ulici Cínovecké v úseku Kostelecká - MÚK Letňany a Jižní spojce v úseku Vrbova - Chodovská a dále také v úseku Barrandovský most - Vrbova, ulicí Spořilovskou v úseku Brněnská - Jižní spojka a Lipskou v úseku Za Teplárnou - Evropská.

Jak řekl Bém České televizi, od středy by se 70 km/h mělo vrátit na Jižní spojku, a to ve Vrbově ulici, ve Spořilovské ulici v úseku Brněnská - Jižní spojka a v Lipské v úseku Za Teplárnou - Evropská.

Analýza, kterou si nechal magistrát vypracovat, ukázala, že snížení rychlosti bylo neefektivní. Vyplývá z ní, že v úsecích, kde byla snížena rychlost, se sice asi o 40 procent snížil hluk, ale zvýšily se emise a počet nehod a zpomalila se doprava, dodala ČT.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Ruští lékaři vyzvali Navalného, aby ukončil hladovku, než bude pozdě

Ruští lékaři, kteří poskytovali péči opozičnímu představiteli Alexeji Navalnému, když byl na svobodě, politického aktivistu nyní vyzvali, aby v zájmu zachování svého zdraví ukončil protestní hladovku. Vyjádřili obavy o jeho život a úřady vyzvali, aby umožnily jeho převoz z vězeňské do civilní nemocnice v Moskvě.

Ruská ombudsmanka Taťjana Moskalkovová dnes naopak uvedla, že lékařská péče, které se Navalnému ve vězeňském zařízení ve Vladimirské oblasti dostává, odpovídá mezinárodním standardům, napsala agentura Interfax.

Vězněný Navalnyj drží hladovku již 23 dní. Chce její pomocí docílit, aby k němu byli puštěni kromě vězeňských zdravotníků také lékaři zvenčí.

"Pokud bude hladovka pokračovat, dokonce i po velmi krátkou dobu, bohužel brzy jednoduše nebudeme mít koho léčit. Naším hlavním úkolem je ochránit život a zdraví našeho pacienta," napsali lékaři. Jejich výzvu zveřejnil ruský opoziční zpravodajský portál Mediazona.

K otevřenému dopisu se připojila šéfka ruských lékařských odborů a Navalného lékařka Anastasija Vasiljevová. "Opravdu doufáme, že Alexej zítra (v pátek) hladovku ukončí," sdělila Vasiljevová agentuře Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy