Belgie vydala dvojici šedesátníků, která v Pařížské ulici v Praze ukradla diamanty

ČTK ČTK
Aktualizováno 24. 4. 2019 14:57
Belgie vydala do Česka muže a ženu, kteří čelí obvinění z krádeže diamantů v Pařížské. Dvojice šedesátníků je ve vazbě, hrozí jim až osm let vězení. Za obdobnou trestnou činnost byli odsouzeni i v Belgii.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Petra Diamonds

Pár, který vystupoval jako zahraniční turisté, ukradl diamanty v hodnotě přes 800 tisíc korun. Podle policistů vešli pachatelé do prodejny krátce po poledni 23. září 2017 a muž požádal prodavačku, aby mu ukázala vystavené šperky.

Předstíral přitom, že chce šperk koupit tak, aby se o tom nedozvěděla jeho partnerka. Když takto strhl pozornost na sebe, žena vstoupila do zázemí obchodu, kde sebrala dva diamanty i s certifikáty. Poté pár z prodejny rychle odešel a letecky odcestoval z Česka.

Policisté zjistili totožnost dvojice po několika dnech a informovali o ní kolegy v ostatních evropských státech. Zajistili také vydání evropského zatýkacího rozkazu. Pár se pak podle mluvčího pražských policistů Tomáše Hulana podařilo vypátrat, zadržet a odsoudit v Belgii za jiné krádeže.

"Po vyřčení rozsudku tamní justicí byli oba hledaní (60, 63) přibližně v polovině dubna vydáni k trestnímu stíhání do České republiky. Zde v tuto chvíli čekají na soudní jednání ve vazbě," popsal Hulan.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy