Eliška Kaplicky: Rozhoduji se, zda přijmu post ministryně kultury. Nic jsem jí nenabídl, tvrdí Babiš

Jan Štětka, Tomáš Pergler
8. 11. 2017 14:12
Dokumentaristka Eliška Kaplicky Fuchsová Aktuálně.cz sdělila, že se rozhoduje, zda přijme nabídku na post ministryně kultury. Šéf hnutí ANO však její slova odmítl s tím, že jí nic nenabídl.
Poslechněte si audio z rozhovoru s Eliškou Kaplicky | Video: Jan Štětka

Praha - Filmová producentka a dokumentaristka Eliška Kaplicky Fuchsová tvrdí, že by se mohla stát ministryní kultury v sestavované menšinové vládě Andreje Babiše. Devětatřicetiletá vdova po známém architektovi Janu Kaplickém a pražská zastupitelka za hnutí ANO nepřímo potvrdila, že dostala příslušnou nabídku. Šéf hnutí ANO to popírá.

"Zatím jsem na to ještě nereagovala, takhle rychlé to jistě nebude, stanovisko chci zaujmout během několika dnů," odpověděla Kaplicky Fuchsová na dotaz on-line deníku Aktuálně.cz, zda nabízenou pozici přijme. Rozhodnout se chce podle svých slov až na základě celkové politické situace, podrobnosti ovšem odmítla uvést.

"Nechtěla bych to příliš komentovat, veškeré informace jsou na panu Babišovi. Podle mě je podstatné, aby kultura měla do budoucna minimálně tak silnou pozici, jako měla díky osobnosti dosavadního ministra Daniela Hermana. Ale není to tak, že bych si v tuto chvíli kladla nějaké podmínky," prohlásila Kaplicky Fuchsová po telefonu.

Následně Kaplicky Fuchsová uvedla, že odpoví prostřednictvím e-mailu, odpověď ale ve slíbeném čase neposlala a po opakovaném dotazu zaslala krátkou reakci: "Jsou to jen spekulace mezi politiky, které nemá smysl komentovat."

Andrej Babiš na dotaz Aktuálně.cz odpověděl: "Paní Kaplická ode mne nedostala žádnou nabídku a nemluvil jsem s ní dlouho".

Eliška Kaplicky Fuchsová vystudovala FAMU v Praze. Veřejnost ji poznala jako partnerku světoznámého českého architekta Jana Kaplického, s nímž se seznámila při natáčení biografického snímku Profil. O Kaplického projektu Národní knihovny natočila dokument Oko nad Prahou. V komunálních volbách v roce 2014 byla zvolena do zastupitelstva hlavního města Prahy jako nestranice za hnutí ANO.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy