Auto, kartáček, spodky, 2500 Kč. To vám nikdo nepůjčí

Daniel Köppl
4. 4. 2013 9:13
Průzkum společnosti GDI/Link přináší zajímavá data o sdílení a půjčování
Spodní prádlo patří mezi zboží, které nepůjčujeme rádi.
Spodní prádlo patří mezi zboží, které nepůjčujeme rádi. | Foto: Profimedia.cz

Praha - V době sdílení na internetu zní výsledek nového průzkumu společnosti GDI/Link trochu starosvětsky, ale má svou cenu. Firma totiž zjišťovala, co lidé v dnešní době nejméně rádi a co naopak ochotně půjčují.

O výsledcích průzkumu píše ve středečním vydání deníku Insider expert na marketing Daniel Köppl.

S naprostým přehledem mezi věcmi, které neradi sdílíme (půjčujeme), vítězí spodní prádlo a zubní kartáček. Třetí věcí, kterou chceme nejméně dávat z ruky, jsou hesla, která však jen o velmi malý kousek předběhla jinou zásadní položku - boty a šperky.

Pětistovku ano, ale 2500 je nevkus

Studie o sdílení společnosti GDI/Link je zajímavá mimo jiné i tím, že poskytuje dobrý pohled na naši ochotu půjčovat peníze. Takže rada zní: pokud si budete půjčovat peníze, tak částky do 500 Kč nepovažuje populace za nějaký zásadní problém. Obnos, který již vzbudí nevoli, se pohybuje okolo 2,5 tisíce korun.

Průzkum přináší i některé překvapivé detaily. Například: raději půjčíme vrtačku než mixér. Studie hodně prozrazuje o našich zónách intimity. Svého času například vzniklo hned několik firem, které přišly s nápadem sdíleného auta. Tedy, že si více lidí dohromady koupí jedno auto. Auto ale patří mezi věci, které sdílíme opravdu neradi (v míře intimity má stejné skóre jako třeba spacák).

Čtěte v placeném deníku Insider:

Pohledem marketingu: co sdílíme (na internetu) a půjčujeme rádi a neradi (ve skutečném životě).

 

Právě se děje

Další zprávy