Daniel Köppl: Hugo Chávez jako marketingová značka

Daniel Köppl
9. 3. 2013 14:00
Zesnulý prezident byl ztělesněním toho, čemu se říká dokonalá marketingová osoba
Foto: Reuters

Z deníku Insider - Může to znít cynicky, ale je fakt, že odchodem Huga Cháveze odešla i jedna z výrazných ikon současné doby. Jeden z politiků, který měl vedle dobrého marketingu i silné charisma.

Na úvod. Dejme nyní stranou všechny emoce a všechny osobní antipatie. Nechme vedle i historii a zkusme se nyní na Huga Cháveze podívat pragmaticky, pohledem marketingu.

Kdyby kdokoliv z reklamní branže na začátku sedmdesátých let navrhl, aby ústřední tváří reklamy na Mercedes Benz byl partyzán Che Guevara, tak by se v lepším případě dočkal jen zklidňujících prášků. Jenomže několik desítek let po smrti a poté, co většinová populace zapomněla, za co vlastně tento muž bojoval, se věci radikálně změnily.

Ostatně právě Che se tradičně umisťuje v různých zahraničních žebříčcích mezinárodně nejžádanějších osobností pro marketingové využití mezi první padesátkou. S přehledem poráží další oblíbené "levičáky" - Lenina a Gorbačova...

Přečtěte si celý rozbor Daniela Köppla v placeném deníku Insider: Proč byl Hugo Chávez ztělesněním toho, čemu se říká dokonalá marketingová osoba?

 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Výsledek primárek ve Wisconsinu úřady oznámí až příští týden

V americkém státě Wisconsin se i přes pandemii nemoci covid-19 konaly prezidentské primárky, ve kterých se v případě demokratů utkali o stranickou prezidentskou nominaci někdejší viceprezident Joe Biden a senátor Bernie Sanders.

Výsledky budou podle rozhlasové stanice NPR zveřejněny až 13. dubna jak dříve určil jeden ze soudů, který spor o konání voleb během krizové doby nynější pandemie rozhodoval.

Ve Wisconsinu tamní ministerstvo zdravotnictví podle úterní bilance eviduje 2578 nakažených, z nichž 92 nemoci podlehlo. U 745 lidí si jejich stav vyžádal hospitalizaci.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Boeing připravuje nové softwarové opravy pro 737 MAX

Americká společnost Boeing oznámila, že připraví dvě nové aktualizace pro počítač letové kontroly v letadlech 737 MAX, která jsou po dvou tragických nehodách v Indonésii a v Etiopii prozatím vyřazeny z provozu.

V noci na středu o tom informovala agentura Reuters. Boeing se snaží získat u amerického Federálního úřadu pro letectví (FAA) souhlas s obnovením provozu těchto strojů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy