Neoprávněný zisk bytu i zatajování nemovitostí. Kauzy ministra Arenbergera přehledně

Domácí Domácí
Aktualizováno 19. 5. 2021 9:32
Ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO) má další problém. Praha 1 mu v roce 2018 prodala byt na základě tvrzení, že v něm bude bydlet a že nevlastní jinou nemovitost ve městě ani ve Středočeském kraji. To ovšem nebyla pravda, upozorňuje Televize Seznam. Jaké další nejasnosti panují kolem ministra Arenbergera, nabízí přehled Aktuálně.cz.

Neoprávněně koupený byt na Praze 1

Praha 1 v roce 2018 prodala nynějšímu ministru zdravotnictví Arenbergerovi byt v Bolzanově ulici o rozloze téměř 250 metrů čtverečních za asi 11,5 milionů korun. Součástí smlouvy bylo, že v něm bude bydlet. Podle zjištění Televize Seznam tam však však má jen ordinaci a žije v Kobylisích.

Mimo jiné bylo také podmínkou, aby nový majitel nevlastnil žádné další nemovitosti v Praze nebo Středočeském kraji. V dokumentech, se kterými tehdy úřad pracoval, bylo podle Seznamu uvedeno, že Arenberger žádné takové nemovitosti neměl. Televize ale upozornila, že již tehdy vlastnil například bytový dům v Kobylisích nebo dům ve středních Čechách, který stále pronajímá jako archiv vinohradské nemocnici, a také několik dalších nemovitostí na Mělnicku.

 

Právě se děje

teď

ČEZ plánuje do roku 2030 investovat do modernizace tepláren 30 až 40 miliard Kč

Energetická společnost ČEZ plánuje do roku 2030 investovat do modernizace a transformace svých teplárenských lokalit na nová paliva 30 až 40 miliard korun. Největší část půjde do lokality Mělník. Místopředseda představenstva ČEZ Pavel Cyrani na úterní konferenci Institutu pro veřejnou diskusi o budoucnosti českého teplárenství uvedl, že celkové investiční výdaje v Mělníku mohou od letoška do roku 2030 dosáhnout na 20 až 30 miliard korun.

"Lokalita Mělník dodává teplo pro Prahu, je největší a představuje tedy největší část investic. Do transformace ostatních teplárenských lokalit ČEZ na šetrnější zdroje předpokládáme investovat do deseti miliard korun celkem," řekl mluvčí ČEZ Roman Gazdík. Další teplárny má polostátní energetická společnost v Trmicích, Dětmarovicích, Hodoníně, Poříčí, Dvoře Králové nebo Jindřichově Hradci.

Zdroj: ČTK
před 46 minutami

Slavná sopranistka tvrdí, že s ní francouzská policie jednala jako se zločincem

Jihoafrická sopranistka Pretty Yende tvrdí, že s ní francouzští policisté při kontrole na letišti Charlese de Gaulla v Paříži zacházeli jako se zločincem. "Svlékli mě a prohledali, jako bych byla zločinec, a umístili mě do cely," tvrdí zpěvačka.

Ta podle policistů přicestovala v pondělí z Milána na jihoafrický pas, v němž neměla vízum. "Nebyl tam ani v jedné chvíli žádný incident," tvrdí policejní zdroj a popírá, že by se sopranistka kvůli letištní kontrole musela svléknout. Z místnosti, kde čekala na vyřízení případu, vyšla po hodině a půl s vízem, které jí povolovalo vstup na francouzské území, a barva její kůže nehrála žádnou roli, řekl zdroj z letiště agentuře AFP. "Pro lidi, jako jsem já, je policejní násilí skutečné," tvrdí naopak pěvkyně. Do Francie přiletěla proto, že zpívá Belliniho operu Náměsíčná v Théâtre des Champs-Élysées.

Zdroj: ČTK/AFP
Další zprávy