ANO zahájilo kampaň. Klíčová je Praha, Senát nám nikdy nešel, říká Babiš

ČTK ČTK
3. 9. 2018 15:42
Premiér slíbil mimo jiné stoprocentní dotaci státu na výstavbu obecních bytů, pokud ze stovky postavených pětinu budou tvořit sociální byty.
Andrej Babiš.
Andrej Babiš. | Foto: ČTK

Praha - Zlepšení dopravní infrastruktury, dostupné byty a školy patří mezi priority, s nimiž vládní hnutí ANO půjde do nadcházejících komunálních a senátních voleb. Uvedl to předseda hnutí a vlády Andrej Babiš při zahájení kampaně k volbám pod heslem Uděláme Česko bohatší.

Premiér slíbil mimo jiné stoprocentní dotaci státu na výstavbu obecních bytů, pokud ze stovky postavených pětinu budou tvořit sociální byty. "Nesmyslné debaty o sociálním bydlení nejsou na místě, musíme mít dostupné bydlení," uvedl Babiš.

"Máme co obhajovat, takže uvidíme, jak naši primátoři a starostové pracovali," řekl Babiš. Za klíčový označil výsledek v hlavním městě. Poznamenal, že nebyl spokojen s tím, že ANO loni v říjnových volbách do sněmovny získalo v Praze jen 20 procent hlasů. ANO před čtyřmi lety vyhrálo komunální volby ve většině krajských měst i v hlavním městě. Z 8717 kandidátů hnutí na obecní zastupitele bylo zvoleno 1610.

Skeptičtější byl Babiš v odhadu výsledku hnutí v senátních volbách. "Nám ten Senát nikdy moc nešel," přiznal. Za kvalitní kandidáty ANO označil bývalého ministra financí Ivana Pilného a stávající senátorku za ČSSD, vědkyni Evu Sykovou.

Patrik Nacher o boji o post pražského primátora:

Někdy jsem měl chuť s tím praštit, naštval jsem se, ale nebudu postup v ANO kritizovat, říká bývalá jednička kandidátky ANO v Praze Patrik Nacher | Video: Martin Veselovský
 

Právě se děje

Další zprávy