Akademický senát ČVUT hlasoval o odvolání rektora. Konvalinka zůstane ve funkci, rozhodl

ČTK ČTK
30. 11. 2016 18:40
Akademický senát Českého vysokého učení technického v Praze (ČVUT) ve středu hlasoval o návrhu na odvolání rektora Petra Konvalinky. Ve funkci zůstane, pro jeho odvolání bylo 20 z 41 senátorů. Pro přijetí návrhu bylo potřeba, aby ho podpořilo 27 senátorů, třípětinová většina z 45 míst, z nichž tři nejsou aktuálně obsazena. Návrh na odvolání rektora předložili členové předsednictva akademického senátu v souvislosti s kauzou, která v médiích propukla kolem rektorovy spolupráce s poradcem Miroslavem Elfmarkem. Zdůvodnili ho ztrátou důvěry v rektora, jeho manažerským selháním a poškozováním obrazu ČVUT. Konvalinkův odchod z funkce považovali za jedinou cestu k uklidnění situace.
Studentský protest za odvolání rektora Petra Konvalinky.
Studentský protest za odvolání rektora Petra Konvalinky. | Foto: Michaela Vařeková

 

Právě se děje

před 29 minutami

Baseballisté skončili na ME pátí a zahrají si o OH v Tokiu

Čeští baseballisté obsadili na mistrovství Evropy páté místo a zahrají si o olympijské hry v Tokiu 2020. Reprezentace dnes v utkání o pátou příčku, která jako poslední zajišťovala postup do kvalifikace, zdolala díky homerunům Martinů Červenky a Schneidera v Bonnu domácí Německo 4:3.

 

Baseballisté porazili Německo už v závěrečném utkání ve skupině (10:6) a zvládli i druhý zápas se stejným soupeřem. Domácí se radovali z dvoubodového vedení po druhé směně, ale ve třetí se při dvou obsazených metách opřel do míče jediný český hráč působící v USA Červenka, poslal jej za hrazení a otočil na 3:2.

 

Na začátku šesté směny se povedlo Němcům srovnat, ale svým třetím homerunem v turnaji získal vítězný bod Schneider, který se vzápětí zaskvěl i v obraně. V deváté směně soupeř obsadil všechny mety bez autu, ale česká spojka chytila těžký odpal a týmu se v jedné rozehře povedlo zahrát dvojaut a zabránit bodu. Schneider zápas také ukončil, chytil snadný míč ze vzduchu a odstartoval českou radost.

 

Na nadhozu se šest směn držel Marek Minařík. Od sedmé zápas bez bodu dokončil a těžkou situaci v závěru zvládl levoruký Jan Novák.

 

Evropsko-africká olympijská kvalifikace začne ve středu v Boloni a Palermu. Účast v Tokiu si zajistí vítěz, druhý tým bude mít šanci hrát o olympiádu příští rok v závěrečné kvalifikaci na Tchaj-wanu.

 

Účastníky olympijské kvalifikace s českým týmem budou Nizozemsko, Itálie, Izrael, Španělsko a Jihoafrická republika.

Další zprávy