Advokáti v kauze Janoušek se dohodli na náhradě škody

Domácí Domácí
15. 8. 2012 18:23
Vít Široký i Josef Lžičař výši částky tají
Janouškův advokát Vít Široký
Janouškův advokát Vít Široký | Foto: Vojtěch Marek

Praha - Advokát pražského podnikatele Romana Janouška Vít Široký se dohodl s Josefem Lžičřařem, advokátem ženy, kterou Janoušek srazil při březnové jízdě v opilosti, na náhradě škody. Informoval o tom ve středu server Novinky.cz.

Přesnou výši částky, kterou by měl podnikatel a lobbista postižené ženě vyplatit, však sdělit odmítli.

Lobbista Janoušek při jízdě 23. března nedodržel bezpečnou vzdálenost a narazil do před ním jedoucího vozu. Z místa nehody ale odjel. Zhruba po 50 metrech zastavil na světelné křižovatce, kde se ho řidička poškozeného auta pokoušela kontaktovat. Janoušek ji podle policie autem srazil a ujel. Ve chvíli, kdy ho policisté dostihli, mu naměřili 2,2 promile alkoholu.  

Policie viní Janouška z těžkého ublížení na zdraví a ohrožení pod vlivem návykové látky. Hrozí mu až desetileté vězení.

Tak vypadala rekonstrukce Janouškovy nehody:

 

Po Janouškově incidentu se v médiích objevila videa, na nichž podnikatel po nehodě nerušeně telefonuje opřen o kapotu svého vozu za benevolentního přihlížení přítomných policistů. Vedení pražské policie pak v květnu potrestalo čtyři policisty snížením platu a jednomu udělilo napomenutí.

 

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Finále Muchové se odkládá, v Soulu prší

Finále na tenisovém turnaji v Soulu mezi Karolínou Muchovou a Magdou Linetteovou z Polska nezačne kvůli dešti dřív než v 11:00 SELČ.

Zdroj: ČTK
Další zprávy