V kauze lihové mafie obžalovali dalších sedm lidí, škoda je 1,25 miliardy

ČTK ČTK
14. 9. 2016 16:17
Obžalobu na dalších sedm lidí podali kvůli obchodování s nelegálním lihem od podnikatele Radka Březiny olomoučtí žalobci. Škoda způsobená státu byla vyčíslena na 1,25 miliardy korun. Podle státního zástupce Roberta Henzela jde o skupinu kolem Likérky Drak v čele s někdejším jednatelem Pavlem Čanigou. Všech sedm lidí je obžalováno z účasti na organizované zločinecké skupině, tři z nich navíc i kvůli krácení daně ve prospěch takovéto skupiny. Hrozí jim až deset let vězení, zmíněné trojici ještě o třetinu více. Případem se bude zabývat zlínský krajský soud. Jde o pokračování kauzy lihové mafie, ve které bylo loni v prosinci nepravomocně odsouzeno osm lidí včetně jejího šéfa Radka Březiny.
Údajný šéf lihové mafie Radek Březina.
Údajný šéf lihové mafie Radek Březina. | Foto: ČTK
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Frankfurt si v odloženém duelu EL v Salcburku zajistil postup

Fotbalisté Frankfurtu v odvetném duelu 2. kola Evropské ligy v Salcburku, jenž byl přeložen ze čtvrtka na dnešek kvůli hlášenému orkánu, remizovali 2:2 a v součtu s domácí výhrou 4:1 postoupili do osmifinále. V něm se Eintracht 12. a 19. března utká s Basilejí.

Salcburk v odloženém zápase před 29.000 diváky dvakrát vedl, ale hosté pokaždé vyrovnali a pohlídali si postup. Branky domácích vstřelili kapitán Andreas Ulmer a Jérome Onguéné, klid Frankfurtu zajistil dvěma góly André Silva.

Frankfurt se měl původně už za dva dny představit v bundeslize na hřišti Werderu Brémy, vedení ligy ale na neděli plánovaný duel kvůli nahuštěnému programu zatím na neurčito odložilo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy