reklama
 
 

Češi zas mění tenisovou historii, národ už to neprožívá

4. 12. 2009 21:25
Páteční souboj Berdycha s Nadalem podniky v centru Prahy nezaplnil

Praha - Češi hrají po téměř třiceti letech finále nejslavnější týmové soutěže v tenisu, ale publikum doma to přijímá chladně.

Když v roce 1980 nastupovali v Praze Šmíd, Lend, Složil a Kodeš proti Italům vedeným slavným Adrianem Panattou, žila tím celá republika. Snad proto, že nyní se finále Davisova poháru hraje na soupeřově půdě ve Španělsku, souboj publikum doma příliš nevzrušuje. 

Reportér Aktuálně.cz obešel pražské restaurace v době, kdy Tomáš Berdych dohrával souboj s Rafaelem Nadalem, a většina pražských restaurací a sportbarů byla poloprázdná.

Vévodí fotbal

"Máme tu asi třicet lidí, co přišli přímo na tenis. Rezervace byla na několika stolech v hlavním sálu," uvedla Aktuálně.cz číšnice sportbaru Hvězda, který sídlí v ulici Ve Smečkách nedaleko Václavského náměstí.

O další souboje zatím také velký zájem není, podle ní přijdou lidé především na fotbalové zápasy anglické ligy, jak tomu bývá v podstatě každý víkend.

Bundesliga vyhrála

Tenisové utkání nepřilákalo nové hosty ani do několika dalších restauračních podniků v centru města. Hosté tenis často napůl sledovali, nedá se však říci, že by kvůli němu do pohostinského zařízení přišli.

Některá místa dokonce zela prázdnotou a utkání tak sledoval pouze hostinský jako tomu bylo například v Pražském divadelním restaurantu nebo nedalekém The Pack sports pubu, který na dnešní večer upřednostní fotbalový zápas německé ligy mezi Bayernem Mnichov a Borussií Mönchengladbach.

autor: Michal Štůsek | 4. 12. 2009 21:25

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama