Češi zas mění tenisovou historii, národ už to neprožívá

Michal Štůsek Michal Štůsek
4. 12. 2009 21:25
Páteční souboj Berdycha s Nadalem podniky v centru Prahy nezaplnil
Sportbar Hvězda zaplnilo několik málo desítek příznivců tenisu
Sportbar Hvězda zaplnilo několik málo desítek příznivců tenisu | Foto: Michal Štůsek

Praha - Češi hrají po téměř třiceti letech finále nejslavnější týmové soutěže v tenisu, ale publikum doma to přijímá chladně.

Když v roce 1980 nastupovali v Praze Šmíd, Lend, Složil a Kodeš proti Italům vedeným slavným Adrianem Panattou, žila tím celá republika. Snad proto, že nyní se finále Davisova poháru hraje na soupeřově půdě ve Španělsku, souboj publikum doma příliš nevzrušuje. 

Reportér Aktuálně.cz obešel pražské restaurace v době, kdy Tomáš Berdych dohrával souboj s Rafaelem Nadalem, a většina pražských restaurací a sportbarů byla poloprázdná.

Vévodí fotbal

"Máme tu asi třicet lidí, co přišli přímo na tenis. Rezervace byla na několika stolech v hlavním sálu," uvedla Aktuálně.cz číšnice sportbaru Hvězda, který sídlí v ulici Ve Smečkách nedaleko Václavského náměstí.

O další souboje zatím také velký zájem není, podle ní přijdou lidé především na fotbalové zápasy anglické ligy, jak tomu bývá v podstatě každý víkend.

Bundesliga vyhrála

Tenisové utkání nepřilákalo nové hosty ani do několika dalších restauračních podniků v centru města. Hosté tenis často napůl sledovali, nedá se však říci, že by kvůli němu do pohostinského zařízení přišli.

Některá místa dokonce zela prázdnotou a utkání tak sledoval pouze hostinský jako tomu bylo například v Pražském divadelním restaurantu nebo nedalekém The Pack sports pubu, který na dnešní večer upřednostní fotbalový zápas německé ligy mezi Bayernem Mnichov a Borussií Mönchengladbach.

 

Právě se děje

před 58 minutami

Dálnici D8 zavřela ve směru na Prahu hromadná nehoda

Dálnici D8 na Ústecku uzavřela ve směru na Prahu hromadná nehoda na 87. kilometru. Policie bude zřejmě žádat německé kolegy, aby odkláněli dopravu na své území. Informovala o tom krajská mluvčí policie Jana Slámová. K nehodě, která se stala poblíž sjezdu na Petrovice, se zatím nic bližšího neví.

Další zprávy