reklama

Vítězství Applu. Samsung nesmí v USA prodávat tablet

27. 6. 2012 17:00

Zákaz se týká výrobku Galaxy Tab 10.1. Ten podle soudu kopíruje iPad od Applu

//cdn.i0.cz/public-data/f3/cd/0fba8ced35c0bda698a2651a8e8d_r16:9_w480_h270_gi:photo:432174.jpg Foto: SAMSUNG.COM

San Francisco, Soul - Právní bitva mezi největšími výrobci tabletů pokračuje. Galaxy Tab 10.1 od Samsungu nesmí na americký trh, rozhodl okresní soud v Kalifornii. Společnost podle něj porušila patent tím, že upravila design výrobku tak, aby se co nejvíce podobal konkurenčnímu iPadu od Applu.

"Samsung má sice právo soupeřit na trhu, nesmí to ale dělat neférově, tím, že zaplaví trh produkty, které porušují pravidla," zdůvodnila soudkyně Lucy Kohl. Argumenty Samsungu podle ní nezněly dostatečně přesvědčivě.

Otrocké kopie

Zástupci jihokorejské skupiny označili verdikt za zklamání. Zákaz výrobku podle nich v konečném důsledku ochudí americké zákazníky.

Apple se k výsledku nevyjádřil, v minulosti ovšem jeho vedení označilo tablety od Samsungu za "otrocké kopie". Vyšachovat Galaxy Tab 10.1 z obchodů ve Spojených státech se Apple pokoušel již v prosinci loňského roku. Spory o dodržování patentů a o ukrojení co největšího koláče na trhu, jehož hodnota nyní činí 219 miliard dolarů, probíhají i na dalších třech kontinentech.

Samsung Galaxy Tab: Testovali jsme konkurenta iPadu:

  • Galaxie ani velká, ani malá. Váha 380 gramů.
  • Velikostí padne Galaxy Pad do ruky, příjemně se na něm píše i čte.
  • Otočením o 90 stupňů se položky na obrazovce automaticky přeskupí.
  • Z dálky jej od iPhonu rozezná jen znalec.
Galerie (7)

Samsung Galaxy Tab: Testoval jsme konkurenta iPadu

Autor: Jan Langer, Jan Kovalík

Podívejte se, jaký je nejnovější iPad:

  • Nový iPad představil v San Franciscu šéf Apple Tim Cook. "Všichni se ptali, kdo přijde s produktem, který bude lepší než iPad 2. Už se ptát nemusíte - jsme to my," řekl.
  • Nový iPad nabízí Retina display s rozlišením, které ještě na tabletu nebylo: 2048 x 1536 pixelů. To je víc, než má s 1920 x 1080 například HD televize.
  • Vyšší rozlišení znamená jemnější obraz. Uživatel by neměl jednotlivé pixely rozeznat už ze vzdálenosti 15 palců (cca 38 cm), chlubí se Apple. Také podání barev má být o 44 procent sytější než u iPadu 2.
  • Nový iPad pohání dvoujádrový procesor A5X vybavený čtyřmi grafickými jádry. Apple tvrdí, že je až čtyřikrát výkonnější než konkurenční chip Tegra 3 od Nvidie, který začali ve svých tabletech a smartphonech používat další výrobci. Na nezávislé testy, které by toto tvrzení potvrdily, si ale musíme ještě počkat.
Galerie (8)

Nový iPad má vyšší rozlišení, lepší procesor a umí 4G sítě

Autor: Datarama

--------------------------------------------------------------------------------

Už máte svůj iPad?

autor: Tereza Holanová

reklama

Diskuse

0komentářů

Zatím žádný příspěvek :(

reklama
reklama
 
reklama