reklama

Nový iPad má vyšší rozlišení, lepší procesor a umí 4G sítě

8. 3. 2012 8:30

Nový iPad představil v San Franciscu šéf Apple Tim Cook. "Všichni se ptali, kdo přijde s produktem, který bude lepší než iPad 2. Už se ptát nemusíte - jsme to my," řekl. Přejít do galerie: 8
  • Nový iPad nabízí Retina display s rozlišením, které ještě na tabletu nebylo: 2048 x 1536 pixelů. To je víc, než má s 1920 x 1080 například HD televize.
  • Vyšší rozlišení znamená jemnější obraz. Uživatel by neměl jednotlivé pixely rozeznat už ze vzdálenosti 15 palců (cca 38 cm), chlubí se Apple. Také podání barev má být o 44 procent sytější než u iPadu 2.
  • Nový iPad pohání dvoujádrový procesor A5X vybavený čtyřmi grafickými jádry. Apple tvrdí, že je až čtyřikrát výkonnější než konkurenční chip Tegra 3 od Nvidie, který začali ve svých tabletech a smartphonech používat další výrobci. Na nezávislé testy, které by toto tvrzení potvrdily, si ale musíme ještě počkat.
  • Nový iPad má zadní kameru s rozlišením 5 megapixelů. Je schopná nahrávat video v HD kvalitě (1080p) a má softwarový stabilizátor obrazu.
  • Navzdory spekulacím má tablet stále hardwarové tlačítko Home a ponechá si i stejný systémový konektor jako jeho předchůdce.
Nový iPad představil v San Franciscu šéf Apple Tim Cook. "Všichni se ptali, kdo přijde s produktem, který bude lepší než iPad 2. Už se ptát nemusíte - jsme to my," řekl. | Foto: Reuters

Firma Apple ve středu představila novou generaci svého tabletu, který nazvala jednoduše... iPad. Oproti svému předchůdci, iPadu 2, má rozlišení 2048 x 1536 pixelů, silnější procesor se čtyřmi jádry pro zpracování grafiky a umí se připojovat k internetu přes 4G LTE sítě.

autor: Datarama

reklama
reklama
reklama
reklama
 
reklama