Zázrak. Tatínek zachránil své děti před krutou smrtí

Zahraničí Zahraničí
12. 12. 2013 13:52
Šest lidí včetně čtyř malých dětí bylo zachráněno v nevadské poušti.
Zleva nahoře: James Glanton (34), Christina McIntee (25), Tate McIntee, Chloe Glanton, Shelby Fitzpatrick a Evan Glanton.
Zleva nahoře: James Glanton (34), Christina McIntee (25), Tate McIntee, Chloe Glanton, Shelby Fitzpatrick a Evan Glanton. | Foto: Reuters

Nevada - Záchranáři i policisté v americké Nevadě mluví o zázraku. Dva dny pohřešovali rodinu, která si v neděli vyjela na zimní výlet. Po dvou dnech našli v mrazivé pustině jejich havarované auto. Uvnitř se nacházeli všichni pohřešovaní, živí a v relativně dobré kondici, informoval server New York Daily News.

Začalo to nevinně. James Glanton, Christina MacIntee, jejich dvě děti a další dva nezletilí příbuzní si v neděli vyjeli džípem do nevadských hor zařádit si ve sněhu.

Jenže na cestě plné ledu a sněhu havarovali a jejich auto skončilo na střeše. Všude okolo byla jen pustina, mráz, sníh a led.

Rodina naštěstí nezpanikařila, a to hlavně díky otci Jamesi Glantonovi. Nepokoušela se zachránit bezvýchodným blouděním v odlehlých končinách a raději se všichni zdržovali v autě, namačkaní jeden na druhého.

Jedno ze zachráněných malých dětí.
Jedno ze zachráněných malých dětí. | Foto: Reuters

Mezitím se rozjela velká pátrací akce. Vyletěly vrtulníky, do mrazu a chladu vyrazily dvě stovky dobrovolníků. Jeden z nich, Chris Montes, zahlédl v úterý dalekohledem převrácený stříbrný džíp.  Nacházel se v pohoří Seven Troughs ("Sedm sedel"), asi 30 km od jejich domu.

Nyní se všech šest členů rodiny nachází v nemocničním zařízení Pershing General Hospital v nevadském Lovelocku.

Ošetřující lékař hovoří s obdivem o otci rodiny, který dokázal udržet všechny naživu. Nezmrzli prý i díky tomu, že nahříval kameny, díky nimž se udržovali v teple.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 hodinami

Jednání ČR a Polska o dolu Turów budou pokračovat ve středu. Sejdou se experti i ministři, řekl Brabec. Doufá, že setkání přinese významný posun

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Babiš chce stanovit vrchní hranici emisních povolenek, oznámil po schůzce se Zemanem

Premiér Andrej Babiš (ANO) se vyslovil pro stanovení horní hranice ceny emisních povolenek. Po pondělní schůzce s prezidentem Milošem Zemanem na lánském zámku ministerský předseda novinářům řekl, že se bude snažit o to, aby o záležitosti jednala Evropská unie. Měla by podle Babiše využít příslušný článek směrnice o povolenkách.

Studie Evropské komise z loňského roku podle premiéra uváděla, že cena povolenek v roce 2025 by měla být 26 eur a v roce 2030 pak 30 eur a o pět let později 50 eur. "Skutečnost je taková, že dnes se emisní povolenky obchodují za 60 eur. Jsou předmětem spekulativního kapitálu," řekl Babiš. Jejich cena má podle něho přímý dopad na energetické a průmyslové firmy a na cenu elektřiny.

Babiš bude chtít, aby evropští lídři na neformálním summitu 5. a 6. října aktivovali článek povolenkové směrnice, který podle premiéra předpokládá, že cenový výkyv je nutné řešit. Soudí, že členské státy by měly stanovit cenový koridor. "To znamená, že by mělo být určené zastropování emisních povolenek," uvedl premiér.

Míní, že na summitu by se mělo diskutovat také o společném nákupu zemního plynu v souvislosti s naplněností zásobníků a jeho rostoucí cenou

Zdroj: ČTK
Další zprávy