Záhadné jámy v Číně a Guatemale pohlcují domy

Foto: Reuters
Martin Novák Reuters Martin Novák, Reuters
15. 6. 2010 13:44

Peking/Guatemala City - Na dvou různých koncích světa zaznamenali fotografové agentury Reuters podobnou a podivuhodnou událost.

V zemi se vyhloubily hluboké jámy trychtýřovitého tvaru, které "vcucly" několik" domů.

Díra v čínském městě Ning-siang poblíž tamní základní školy se objevila v lednu a neustále se rozšiřuje. Je padesát metrů hluboká a v průměru 150 metrů široká. Podle místních médií zatím úřady nevědí, co přesně takovýto jev způsobilo. Jáma už zničila úplně nebo částečně dvacet domů.

V Guatemala City se 60 metrů hluboký a v průměru 18 metrů široký kráter objevil najednou. Na svědomí ho zřejmě má podmáčená půda po tropické bouři Samantha, která si vyžádala v květnu v zemi více než sto obětí.

Z kdysi rušné křižovatky se stalo "území nikoho," policie přístup k jáme z bezpečnostních důvodů zakázala.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Auto jedoucí v protisměru způsobilo na D7 nehodu, jeden mrtvý

Dálnici D7 uzavřela na 12. kilometru ve směru na Slaný hromadná nehoda šesti aut. Nehodu zavinilo auto jedoucí v protisměru, řidič tohoto vozu při nehodě zemřel. Informace o případných dalších zraněných zatím nejsou k dispozici, řekla ČTK policejní mluvčí Michaela Richterová.

Policie obdržela podle Richterové před 21:15 na tísňovou linku nejdříve oznámení, že na dálnici jede auto v protisměru. "Minutu na to došlo k dopravní nehodě šesti vozidel. Řidič, co jel v protisměru, na místě zemřel," řekla Richterová.

Dálnice je v místě uzavřena, policie dopravu odklání na devátém kilometru na Bouchalku, zpět se mohou řidiči vracet na 18. kilometru u Knovíze.

Další zprávy