Za řízení v opilosti zaplatí Gérard Depardieu 4000 eur

ČTK ČTK
8. 4. 2014 20:45
Řídit však bude dál, protože mezitím vyměnil svůj francouzský řidičský průkaz za belgický a ten nemohou francouzské úřady zabavit.
Gérard Depardieu se v roce 2012 kvůli daním uchýlil do Belgie a později přijal ruské občanství.
Gérard Depardieu se v roce 2012 kvůli daním uchýlil do Belgie a později přijal ruské občanství. | Foto: Profimedia

Paříž - Francouzský herec Gérard Depardieu stáhl své odvolání proti rozsudku prvoinstančního soudu, který ho loni v červnu za řízení motocyklu v opilosti odsoudil k pokutě 4000 eur (téměř 110 000 korun) a šestiměsíčnímu zákazu řízení.

Pětašedesátiletý herec tak byl podle agentury AFP definitivně odsouzen k pokutě. Řídit však nakonec bude smět, protože mezitím vyměnil svůj francouzský řidičský průkaz za belgický.

Depardieu udělal podle agentury DPA pařížské justici "čáru přes rozpočet". Belgický řidičský průkaz totiž francouzské úřady nemohou zabavit.

Depardieu, který je nyní v Číně, přes svého právníka Erika de Caumonta vzkázal, že předchozí rozsudek akceptuje a že nyní bude jezdit s belgickým řidičským průkazem.

Celý proces je důsledkem nehody z listopadu 2012, kdy Depardieu v Paříži spadl z mopedu. Policisté mu naměřili 1,8 promile alkoholu v krvi, přičemž povoleno je ve Francii 0,5 promile. Při nehodě nebyl nikdo zraněn.

Depardieu, známý například díky rolím Cyrana z Bergeraku nebo Obelixe, se v roce 2012 kvůli daním uchýlil do Belgie a později přijal ruské občanství.

 

Právě se děje

Další zprávy