Clintonová láká migranty, za týden jich přivede 650 milionů. Projděte si výroky Donalda Trumpa

Michal Žák Kateřina Vítková Michal Žák, Kateřina Vítková
Aktualizováno 31. 10. 2016 22:24
Nemine týden, v němž by republikánský kandidát na prezidenta USA někoho neurazil. Terčem útoků Donalda Trumpa jsou především jeho demokratická rivalka Hillary Clintonová či prezident Barack Obama. Zvládl ale zaútočit i na soudkyni Nejvyššího soudu či rodinu zabitého muslimského vojáka US Army. Projděte si, co všechno Trump vypustil z úst.
Foto: Reuters

650 milionů přistěhovalců za týden

Své poznámky na téma americké imigrační politiky dovedl Trump do nových výšin na sklonku letošního října. Na adresu své rivalky Hillary Clintonové uvedl, že v případě jejího zvolení by USA mohly přijmout i 650 milionů přistěhovalců během jediného týdne.

"Mohlo by se přivalit 650 milionů lidí a my s tím nic neděláme," řekl Trump svým příznivcům v Novém Mexiku. "Přemýšlejte nad tím, co by se mohlo stát. Během týdne ztrojnásobíte velikost naší země," doplnil.

Už během primárek magnát proslul nevybíravými výroky na adresu imigrantů. Například loni v červnu prohlásil, že Mexiko posílá do Spojených států sexuální násilníky. "Když Mexiko posílá své lidi, neposílá ty nejlepší. Neposílá 'vás'. Posílá lidi, kteří mají spoustu problémů a kteří si ty problémy nesou s sebou. Přiváží drogy. Příváží zločiny. Jsou to násilníci. A někteří, předpokládám, jsou dobří lidé."

 

Právě se děje

Další zprávy