Vladimir a Dmitrij. Kamarádi, kteří se prohodí v čele Ruska

Vladimir a Dmitrij. Kamarádi, kteří se prohodí v čele Ruska
Na Putinově oslavě nesměl Dmitrij Medveděv chybět.
Celou dobu, kdy vládl Kremlu, se Medveděv rád ukazoval po boku Vladimira Putina. Teď si role prohodí.
Kolegové a kamarádi - nejen v práci, ale i mimo ni. Před dvěma lety se Medveděv s Putinem vypravili na generální zkoušku sjezdovek, které budou sjíždět v roce 2014 olympijští lyžaři.
Tady, na sjezdu vládní strany Jednotné Rusko, se Medveděv chystá oznámit, že se přítel Putin hodlá potřetí ucházet o křeslo ruského prezidenta. A on ustoupí do pozadí.
Foto: Reuters
Reuters Reuters
5. 3. 2012 10:25

Moskva - Čtyři roky byl "jen" premiérem, teď se znovu stane vládcem Ruska. Po vítězných volbách střídá Vladimir Putin v prezidentské funkci Dmitrije Medveděva, který v Kremlu vládl po něm - mezi lety 2008 a 2012. Aby byla ruská rošáda dokonalá, vrátí se Medveděv na post premiéra. S Putinem nemá problém, jsou prý přátelé. Dvě nejmocnější osobnosti Ruska, Medveděv a Putin, se spolu rádi - i neformálně - ukazují. Ruská média pravidelně publikují jejich společné snímky - jak spolu rybaří, jezdí motorovým člunem po řece Volze. Nebo jak Medveděv s Putinem přizvali v červnu novináře k neformálnímu setkání za Moskvou; sešli se v rezidenci v Gorki. Vytáhli kola, zahráli si badminton, žertovali. Snímky sportujícího Putina už patří k ruskému koloritu, nejmocnější muž země si zakládá na své macho-pověsti. Ví se o něm, že v judu dosáhl na černý pásek, fotit už se nechal svlečený do půli těla v řece, na koni, jindy zase na palubě stíhačky či se skoleným sibiřským tygrem.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 4 minutami

Salač odstartuje do Velké ceny San Marina z předposlední řady

Filipu Salačovi kvalifikace na Velkou cenu San Marina silničních motocyklů nevyšla, do nedělního závodu Moto3 odstartuje z předposlední deváté řady. Devatenáctiletý český jezdec byl klasifikován na 26. místě, což je jeho nejhorší kvalifikační výsledek od Malajsie v listopadu 2019.

Salač po vydařeném pátku, kdy v trénincích figuroval v nejlepší desítce, nedokázal v dnešním třetím tréninku na rozdíl od většiny soupeřů zrychlit a musel už do první části kvalifikace. V ní obsadil dvanácté místo a do druhé části pro nejrychlejších osmnáct nepostoupil.

Salačův tým zvolil stejnou strategii jako ve třetím tréninku, vyjel na použitých pneumatikách. "Jen abych si to objel a zjistil, jaké jsou podmínky na trati a jak funguje tlak na té teplotě, jaká zrovna je. Pak jsme dali nové pneumatiky, první kolo jsem měl docela dobře rozjeté, ale pak jsem dostal highsider, tím to kolo pro mě skončilo," popsal.

Ve druhém si prožil totéž. "Bylo ještě rychlejší, ale bohužel jsem dostal další highsider a vyjel jsem mimo track limits. To kolo jsem dojel, myslím si, že i čas by stačil na postup do Q2. Když jsem najížděl do posledního kola, měl jsem dobrý pocit, že to vyjde, ale zase tam byla žlutá vlajka," uvedl. "Kvalifikaci jsme tedy opět prokaučovali, ale myslím si, že není nic ztraceného. Jsem tady hodně silný, dovedu jet rychle sám, to je důležité. Už se těším na zítřejší závod, bude to stíhací jízda," dodal Salač.

V italském Misanu se na prvních čtyřech místech nejslabší třídy seřadili domácí jezdci, třetí pole position v sezoně vybojoval Romano Fenati.

Kvalifikace na Velkou cenu San Marina, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Misanu:

Moto3: 1. Fenati (It./Husqvarna) 1:41,756, 2. Foggia (It./Honda) -0,257, 3. Antonelli (It./KTM) -0,264, …26. Salač (ČR/KTM) nepostoupil do druhé části kvalifikace.

Moto2: 1. R. Fernández (Šp./Kalex) 1:36,264, 2. Lowes (Brit./Kalex) -0,351, 3. A. Fernández (Šp./Kalex) -0,524.

MotoGP: 1. Bagnaia (It./Ducati) 1:31,065, 2. Miller (Austr./Ducati) -0,249, 3. Quartararo (Fr./Yamaha) -0,302.

Další zprávy