Rozsah humanitární katastrofy v zemi ukazují výpovědi běžných Venezuelců, jak je zaznamenala světová média. Lidé nemají jídlo ani základní léky a statisíce jich prchají do sousedních států.
prezident Nicolás Maduro
opoziční lídr Juan Guaidó pro televizi ARD
Plukovník José Luis Silva, vojenský přidělenec Venezuely ve Washingtonu, který jako první vysoce postavený důstojník vypověděl poslušnost prezidentovi Nicolási Madurovi.
Milos Alcalay, bývalý diplomat a někdejší velvyslanec Venezuely u OSN
Asi třetina obyvatel Venezuely si může dovolit jen jedno jídlo denně. 64,3 % Venezuelců zhublo. V průměru o 11,4 kilogramu.
Ve Venezuele chybí 85 procent potřebných léků. Za poslední čtyři roky odešlo 13 tisíc lékařů.
Bývalý řidič autobusu a odborářský vůdce. K moci se dostal v roce 2013, kdy si ho před svou smrtí vybral jako nástupce někdejší prezident Hugo Chávez. Nikdy si nezískal takovou popularitu jako charismatický Chávez. Opozice v roce 2015 vyhrála volby do venezuelského parlamentu. Maduro ji k vládnutí nepustil. Parlament obchází doposud. Loni se konaly prezidentské volby, které opozice bojkotovala. Vyhrál v nich Maduro, ale řada zemí včetně USA nebo EU je neuznává. 19. ledna 2019 složil prezidentskou přísahu a oficiálně začal jeho druhý mandát.
Bývalý studentský vůdce, který bojoval proti režimu Huga Cháveze už před deseti lety. Jeho politickým mentorem je jeden z nejvýraznějších disidentů Leopoldo López, který byl dříve uvězněn a nyní je v domácím vězení. V roce 2015 Guaidó za Lópezovu stranu Vůle lidu úspěšně kandidoval ve volbách a zasedl v parlamentu. Do nedávna byl ještě neznámým poslancem. Krátce poté, co byl zvolen do čela Národního shromáždění, se prohlásil prozatímním prezidentem. Téměř okamžitě ho uznaly Spojené státy a další země amerického kontinentu.