Ve Francii zadrželi českého řidiče, policie v jeho kamionu našla migranta

ČTK ČTK
21. 3. 2019 9:48
Francouzská policie v minulých dnech krátce zadržela českého řidiče kamionu, v jehož nákladovém prostoru nalezla migranta. Robert Řehák z tiskového odboru českého ministerstva zahraničí sdělil, že policie vyhodnotila řidičovo tvrzení, že o migrantovi nevěděl, jako věrohodné, a proto ho propustila.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

"Řidič podle svého vyjádření při své poslední pravidelné kontrole žádnou přítomnost cizí osoby nezaznamenal," řekl Řehák. Francouzská policie na základě Čechovy výpovědi důvod k vazbě neshledala.

Incident se stal v neděli krátce před půlnocí. Policie migranta objevila během kontroly ve městě Coquelles u Calais.

O události informoval také český europoslanec Tomáš Zdechovský, podle kterého Čecha čeká za tři měsíce soud. Europoslanec citoval také výpověď řidiče, který uvedl, že si v pátek večer v Belgii všiml uvolněné plachty, proto nákladový prostor zkontroloval, nikoho ale uvnitř nenašel.

Zdechovský se již dříve zajímal také o případ jiného českého řidiče Jiřího Sagana, u kterého kontrola kamionu v Calais odhalila skupinu 15 Iráčanů. Saganovi, který od počátku tvrdí, že o migrantech nevěděl, soud ve Francii letos v lednu zpřísnil původní trest 18 měsíců na dva roky vězení.

Video: Lidé v Praze protestovali kvůli uvěznění řidiče Sagana

Demonstranti bojují za propuštění českého řidiče Jiřího Sagana z francouzského vězení. V jeho kamionu úřady našly skupinu Iráčanů. | Video: Jakub Zuzánek
 

Právě se děje

Další zprávy