V tlačenici na australském hudebním festivalu se zranilo 60 lidí, třetina z nich vážně

ČTK ČTK
31. 12. 2016 8:10
Šest desítek lidí utrpělo zranění v tlačenici, která vypukla po skončení koncertu v rámci hudebního festivalu v Austrálii. Podle policie život nikoho není ohrožen, ale 19 lidí bylo převezeno do nemocnice s vážnými poraněními. Festival Falls Music and Arts se koná ve státě Victoria. Neštěstí se stalo ve chvíli, kdy se fanoušci snažili odejít z koncertu australské skupiny DMA's. Několik lidí v přední části davu upadlo, a v následné tlačenici bylo zraněno 60 osob. Někteří utrpěli zlomeniny nohou, žeber či pánve. Organizátoři festivalu po neštěstí další vystoupení přerušili, ale během dne je hodlají obnovit.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Praha o 30 procent zdraží svoz komunálního odpadu

Pražský magistrát zvedne o 30 procent cenu za svoz komunálního odpadu. Zastupitelé hlavního města ve čtvrtek schválili novelizaci vyhlášky, která cenu služby stanovuje. Město by mělo zdražením ročně získat 220 milionů korun navíc, což má významně snížit množství peněz, které musí na systém svozu a likvidace odpadu doplácet. Součástí změny je také zavedení služby svozu bioodpadu, jejíž cena bude proti současnosti o polovinu nižší.

Proti zdražení se postavila opozice. V současnosti domácnosti v metropoli platí za svoz běžného odpadu měsíčně od 86 do 5737 korun, podle četnosti a velikosti kontejneru.

Primátorův náměstek Petr Hlubuček (STAN) uvedl, že cena za svoz se neměnila od roku 2005, kdy vyhláška vstoupila v platnost. Náklady města na svoz komunálního odpadu ročně činí přes 977 milionů korun, na poplatcích vybere 723 milionů. Zbytek dotuje z rozpočtu. Náklady na svoz se navíc podle vedení magistrátu zvyšují. Po zvýšení, které má do rozpočtu města přinést asi 220 milionů korun navíc, by se finanční účast města měla snížit z loňských 26 na tři procenta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy