Katedrálu v Rouenu na severu Francie zachvátil požár. Hasiči ho dostali pod kontrolu

ČTK ČTK
Aktualizováno 11. 7. 2024 14:39
V katedrále v Rouenu na severu Francie ve čtvrtek vypukl požár, hoří jedna z věží. Po asi devadesáti minutách se ale hasičům podařilo dostat plameny pod kontrolu. Na sociální síti vznik požáru oznámil starosta města Nicolas Mayer-Rossignol. Rozsah škod i příčina se zjišťují. Všichni přítomní se z katedrály bezpečně evakuovali.
V katedrále v Rouenu na severu Francie vypukl požár, hoří jedna z věží. Zatím nejsou hlášeny žádné oběti.
V katedrále v Rouenu na severu Francie vypukl požár, hoří jedna z věží. Zatím nejsou hlášeny žádné oběti. | Foto: Reuters

Věž katedrály v Rouenu se podle agentury Reuters už několik týdnů opravuje a i v době vzniku požáru ji obklopovalo lešení a částečně zakrývala bílá plachta. Stephane Gouezec z hasičského sboru médiím řekl, že zdroj požáru byl lokalizován právě v rekonstruované věži. Riziko rozšíření plamenů je podle něj nízké, protože požár vypukl v místě, kde je převážně kov.

Na záběrech televizní stanice BFM byl vidět černý dým stoupající z jedné z věží a dav kolemjdoucích, kteří události přihlíželi.

Katedrálu v Rouenu po celém světě proslavily zejména obrazy francouzského impresionisty Claudea Moneta. Budova se nachází v chráněné zóně města a od druhé poloviny 19. století je historickou památkou.

Požár jiné slavné památky zažila Francie v roce 2019, kdy v Paříži plameny zničily velkou část slavné katedrály Notre Dame.

 

Právě se děje

Další zprávy