V Řecku hoří muniční sklad letectva, v okolí města Volos jsou slyšet výbuchy

ČTK ČTK
27. 7. 2023 18:50
V Řecku hoří muniční sklad letectva, v okolí města Volos jsou slyšet výbuchy

V centrálním Řecku, v okolí města Volos, jsou slyšet výbuchy. Podle stanice ERT začal hořet areál muničního skladu letectva. Na severu země, ve městě Kilkis, se dnes uskutečnil pohřeb jednoho z pilotů, kteří v úterý zemřeli při pádu hasičského letounu Canadair. Podle premiéra Kyriakose Mitsotakise dosud v Řecku v souvislosti s požáry zemřeli čtyři lidé.

Podle zpravodaje deníku Kathimerini se lesní požár kvůli silnému větru dostal do skladu řeckého letectva u obce Nea Agchialos, kde se nachází například munice pro letouny F-16. Na místě jsou slyšet silné výbuchy a tlaková vlna v blízkém městě rozbila řadu oken. V oblasti jsou silné lesní požáry a hasiči nařídili evakuaci několika osad. Podle agentury DPA byl i muniční sklad včas evakuován.

U města Volos v regionu Magnesia zemřeli kvůli požárům ve středu dva lidé, pětačtyřicetiletý farmář a jedna žena. Celkově v Řecku v souvislosti se současnými požáry zemřeli už čtyři lidé včetně dvou pilotů letadla Canadair, které se zřítilo v úterý. Řekl to dnes premiér Kyriakos Mitsotakis při jednání s prezidentkou Katerinou Sakellaropulosovou. Premiér se dnes zúčastnil s ministrem obrany Nikosem Dendiasem pohřbu jednoho ze dvou pilotů, prezidentka se v pátek zúčastní obřadu druhého pilota.

S požáry hasiči stále bojují i v dalších částech Řecka a z řady míst hasiči hlásí zlepšení. Na ostrově Rhodos se podle agentury AMNA obnovila některá ohniska. Civilní ochrana však dnes odpoledne oznámila, že se obyvatelé a turisté mohou vrátit do některých dříve evakuovaných obcí na východě ostrova.

 

Právě se děje

Další zprávy