Portugalci obnovili pátrání po Madeleine McCannové, která zmizela před 16 lety

ČTK ČTK
23. 5. 2023 11:58
Portugalská policie v úterý obnovila pátrání po britské dívce Madeleine McCannové, která v roce 2007 zmizela během dovolené s rodiči na jihu země. Policie tak učinila na žádost německých úřadů a asistuje jí britská policie, píše agentura AP. Oblast, kde byla holčička před 16 lety naposledy spatřena, prohledává několik desítek policistů.
Rodiče se snímkem Madeleine McCannová, která zmizela v roce 2007.
Rodiče se snímkem Madeleine McCannová, která zmizela v roce 2007. | Foto: Reuters

Policisté prohledávají okolí nádrže Arade. Tam se mimo jiné vyskytoval i Němec Christian Brückner, který je od roku 2020 hlavním podezřelým v případu. Brückner, který si v současnosti odpykává trest ve vězení za znásilnění, kterého se dopustil v Portugalsku v roce 2005, to ale odmítá.

Portugalská policie v úterý dopoledne uvedla, že pátrání po dívce obnovila na základě žádosti z Německa. Státní zastupitelství v německém Braunschweigu vydalo prohlášení, ve kterém potvrdilo, že se v Portugalsku odehrává vyšetřování kriminální policie, které je "součástí vyšetřování případu Madeleine McCannové". Další informace však z taktických důvodů německé úřady neposkytly.

Malá Madeleine McCannová zmizela na začátku května roku 2007 z pokoje v turistickém komplexu, kde spala se svými sourozenci. Rodiče se během večera od pokoje vzdálili a šli na večeři s přáteli. Tvrdí však, že chodili své děti během večera pravidelně kontrolovat. Když si všimli, že dcera chybí, zalarmovali policii.

Za posledních 17 let policie sledovala více vyšetřovacích tezí, jednu dobu byli podezřelými i sami rodiče dívky. Ti ale nebyli nikdy oficiálně obviněni. Od roku 2020 úřady vyšetřují Němce Brücknera. Případ hlavně v prvních měsících provázela rozsáhlá mediální a informační kampaň. Rodinu podpořila například spisovatelka Joanne Rowlingová, bývalý fotbalista David Beckham nebo emeritní papež Benedikt XVI.

Video: Dokument Netflixu podrobně mapuje případ zmizení tříleté Madeleine McCannové

Dokument Netflixu podrobně mapuje případ zmizení tříleté Madeleine McCannové | Video: Netflix
 

Právě se děje

Další zprávy