V Koreji se srazilo zhruba sto aut, dva lidé zahynuli

ČTK ČTK
11. 2. 2015 8:40
Hromadná srážka se stala ráno ve směru do Soulu, s největší pravděpodobností na ni měla klíčový vliv hustá mlha a námraza na vozovce. 65 lidí bylo zraněno.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Ludvík Hradílek

Soul - Nejméně dva mrtvé a 65 zraněných si ve středu vyžádala srážka zhruba stovky aut na mostě nedaleko jihokorejského mezinárodního letiště Inčchon. K nehodě přispěla mlha a ledovka na mostě, informovala agentura AP s odvoláním na místní činitele.

Nejméně sedm osob utrpělo vážná zranění. Bilance může ještě stoupat, protože záchranáři se zatím nedostali do všech vozidel.

Policie a hasiči pokračují v odstraňování vozidel ze 4400 metrů dlouhého mostu, který vede nad mořem a spojuje letiště s hlavním městem Soulem.

Hromadná srážka se stala ráno ve směru do Soulu. Zatím není jasné, co ji způsobilo, ale pravděpodobně její následky zhoršila hustá mlha a námraza na vozovce.

 

Právě se děje

před 16 minutami

Zastavení stíhání Štrougala a Vajnara za střílení na hranicích je pravomocné

Zastavení stíhání bývalých vrcholných představitelů komunistického režimu Lubomíra Štrougala a Vratislava Vajnara, které se týkalo používání střelných zbraní na československých hranicích, je pravomocné. Rozhodlo o tom Městské státní zastupitelství v Praze, které se ztotožnilo se závěrem znalců, že bývalý předseda vlády i exministr vnitra trpí duševní chorobou, jež jim znemožňuje chápat smysl trestního řízení. O posunu v úterý informoval právní zástupce poškozených Lubomír Müller, informaci následně potvrdil mluvčí zastupitelství Aleš Cimbala.

Štrougalovi je 96 let a Vajnarovi 90. Policejní Úřad dokumentace a vyšetřování zločinů komunismu (ÚDV) zahájil jejich stíhání v listopadu 2019. Mužům kladl za vinu zneužití pravomoci, za což jim hrozilo dva až deset let vězení. Úřad obvinil také někdejšího generálního tajemníka Komunistické strany Československa Miloše Jakeše, který ale následně ve věku 97 let zemřel.

Zdroj: ČTK
Další zprávy