V Keni našli 47 těl, patrně jde o členy sekty, které pastor přiměl zemřít hladem

ČTK ČTK
Aktualizováno 24. 4. 2023 12:47
V hromadném hrobě v lese Shakahola na východě Keni se našlo už 58 těl. Předpokládá se, že šlo o členy křesťanské sekty, kteří hladověli, protože věřili, že se tak dostanou do nebe. Podle agentury Reuters to v pondělí uvedla keňská policie.
Foto: Reuters

Počet nově exhumovaných těl v posledních dnech stoupá. Keňský Červený kříž uvedl, že pátrací středisko, které provozuje, eviduje 112 pohřešovaných.

Sekta, k níž patřili lidé, jejichž těla nyní úřady vyzvedávají, se nazývá Good News International Church. Její vůdce Paul Makenzi byl zatčen poté, co úřady obdržely informace o mělkých hrobech s nejméně 31 těly jeho následovníků. Agentura AP napsala, že hroby jsou rozesety na Makenziho pozemku.

Na pozemku policisté objevili také 15 podvyživených lidí, z nichž čtyři později zemřeli. Makenziho stoupenci policii řekli, že hladověli na pokyn svého duchovního vůdce, aby se mohli "setkat s Ježíšem".

Pastor Makenzi je nyní ve vazbě, kde drží hladovku. Vůdce sekty byl v minulosti už dvakrát zatčen, a to v roce 2019 a v březnu tohoto roku v souvislosti s úmrtím dětí. V obou případech byl propuštěn na kauci, vyšetřování ale dál pokračuje.

 

Právě se děje

Další zprávy