V Indii se zřítil kus rozestavěného mostu, rozdrtil auta i autobus. Nejméně 19 lidí zahynulo

ČTK ČTK
Aktualizováno 16. 5. 2018 0:02
Nejméně 19 lidí zabila v Indii část konstrukce silničního mostu, který je teprve ve výstavbě. Mohutný železobetonový nosník se zřítil na frekventovanou ulici ve městě Varánasí a rozdrtil nejméně čtyři auta, motorku a autobus. S odvoláním na místní úřady o tom informovala média. V nemocnicích skončilo 12 zraněných lidí. "Najednou se ozval rachot a během několika vteřin jsme viděli rozdrcená vozidla," řekl podle agentury AP jeden z očitých svědků. Většina obětí je ze zničených vozidel, řekl místní policejní důstojník. Přivolaní záchranáři vytáhli z trosek kromě mrtvých těl i tři živé lidi. Úřady už přislíbily rodinám obětí vyplacení půl milionu rupií (158 000 Kč) odškodného.
V Indii se zřítil kus rozestavěného mostu, rozdrtil auta i autobus. Nejméně 19 lidí zahynulo | Video: Reuters
 

Právě se děje

před 46 minutami

O brexitové dohodě se dnes jednat nebude, rozhodl předseda britské Dolní sněmovny

Předseda dolní komory britského parlamentu John Bercow zablokoval nový pokus vlády předložit poslancům ke schválení dohodu o brexitu. Vláda podle něj navrhovala v zásadě stejné usnesení jako v sobotu, přičemž se nezměnily vnější okolnosti, nové projednávání této otázky by tudíž porušovalo procedurální pravidla.

Při mimořádném sobotním zasedání parlamentu nakonec nedošlo na jasný verdikt o návrhu brexitové dohody jako takovém. Dolní sněmovna však odhlasovala, že dohodu neschválí, dokud nebude její obsah převeden do britského práva.

Zdroj: ČTK
Další zprávy