V Bratislavě střílel muž z okna po lidech. Jeden člověk zemřel, další utrpěli zranění

ČTK ČTK
28. 9. 2023 10:49
Noční střelba v bratislavské části Dúbravka si vyžádala čtyři zraněné včetně jednoho policisty, útočníka policie zastřelila. Informovala o tom slovenská média. Televize Joj uvedla, že útočník nejprve střílel na lidi z okna obytné budovy a pak útočil na policisty, kteří ho následně zneškodnili. Zranění utrpěli čtyři lidé.
Střelec po zásahu policie zemřel (ilustrační snímek).
Střelec po zásahu policie zemřel (ilustrační snímek). | Foto: Reuters

Střelba se bratislavským sídlištěm Dúbravka ozvala přibližně hodinu po půlnoci. Joj s dovoláním na svědka uvedla, že muž nejprve začal střílet z okna. Pak vyšel z panelového domu ven, kde střelba pokračovala.

Lidé, kteří se při střelbě nacházeli venku, se skrývali za auta a panelový dům, postřeleným poskytli první pomoc sousedé. Následně se útočník vrátil do bytu, kde nastal výbuch. Podle Joj muž zaútočil i na přivolané policisty, kteří ho pak na meziposchodí domu zneškodnili. Při jejich zásahu zemřel. 

"Na místě se nacházely čtyři osoby se střelnými poraněními horních a dolních končetin, které byly po prvotním ošetření transportovány do nemocnic. U páté osoby, dvaatřicetiletého muže, záchranáři konstatovali exitus," uvedlo operační středisko slovenské záchranné zdravotní služby.

Policista, který utrpěl bodná poranění a byl také postřelen, podstoupil operaci a je mimo ohrožení života. Portál Aktuality.sk napsal, že útočník v minulosti opakovaně budil obyvatele sídliště explozemi mezi panelovými domy. Stěžovali si, že na něj opakovaně volali policii a ta podle nich případ dostatečně neřešila.

 

Právě se děje

Další zprávy